We startien met 6 groe pen van 8 deelnemers. De deelnemers varieer den in leeftijd van 18 tot 65 en waren geestelijk gehandicapt (tegenwoor dig wordt dit verstande lijk beperkt genoemd). Een enkele deelnemer was meervoudig ge handicapt (doof, blind, rolstoelgebonden, e.d.). De naam dagverblijf zegt het al: zij bezoch ten het dagverblijf over dag van 9 tot 16 uur. Muziek maken, elke week Zij waren afkomstig uit de regio Alkmaar, noordelijk lag de grens zo ongeveer bij Warmen- huizen, zuidelijk bij Heiloo. Deelnemers kwamen van ons orthopedagogisch kinderdagverblijf in Heiloo zodra ze de leeftijd van 18 hadden bereikt, anderen kwamen van de school voor zeer moeilijk lerende kinderen de Alk, weer anderen van de sociale werkplaats, de mytylschool etc. Zij kwamen met speciaal vervoer - de bekende busjes -, met de fiets en met het openbaar vervoer naar het dagcentrum. Zij waren al gauw een vertrouwd beeld in het dorp. Iedere groep werd begeleid door 2 leiding: 1 man en 1 vrouw. Kom daar nu nog maar eens om, de leiding be staat nu hoofdzakelijk uit vrouwen. Ook het personeel kwam hoofdzakelijk uit deze regio, zelfs een aantal uit Sint Pancras. Naast de groepsleiding was er een hoofd en parttime waren werkzaam een fysiotherapeut, een muziektherapeut, een bewegingsthcrapeut, een ortho pedagoog, een psychologe, een teamarts, een logopedis te, een onderhoudsman, een administratief medewerker en 2 schoonmaaksters. Van al deze funkties zijn door de gewijzigde visie en financiering nu alleen nog over het hoofd (nu teamleider genoemd en overigens ook nog teamleider van een andere locatie), de administra tief medewerker en een aantal van de andere funkties op afroep. Er werden bezigheden gedaan als leerspclen, handwerken, handenarbeid, houtbewerking, spelletjes, tuinieren, school tv, boodschappen doen in het dorp; hoofdzakelijk activiteiten waarmee de deelnemer zich Op het ijs hij de ijsbaan verder kon ontwikkelen. 77

De Klin - Sint Pancras | 2009 | | pagina 79