Dagcentrum Jan Willem Ik schrijf dit stuk in de verleden tijd. Niet omdat Dagcentrum Jan Willem niet meer bestaat, maar omdat ik er op het moment van dit schrijven (april 2009) niet meer werkzaam ben, maar op de nieuwe Locatie Bovenweg. Dit stuk is geschreven op verzoek van de Historische Vereniging Sint Pancras, een reden waarom ik mij hierin hoofdzakelijk beperk tot de goede connecties, die het dagcentrum had met het dorp en de bewoners. Dagverblijf Jan Willem was een onderdeel van de Stichting Voorzieningen Gehandicapten Noord Kennemerland, een stichting, die al een orthopedisch kinderdagverblijf in Heiloo had en een locatie voor geestelijk gehandicapte (zoals de benaming toen was) volwassenen in Heerhugowaard. Deze laatste locatie groeide uit z'n jasje, waaruit in 1979 dagverblijf Jan Willem voortkwam, tijdelijk gehuisvest in de oude slagersvakschool aan de Prinses Irenestraat in Broek op Langedijk. Op zoek werd gegaan naar een plek waar een definitieve vestiging kon komen. En die werd gevonden in Sint Pancras, op de grond van oud-tuinder Hoogeboom van de Bovenweg. Er werd een prachtig gebouw neergezet door aannemer Henselmans uit Broek op Langedijk. Sinds 01-06-1984 is het dagverblijf dus in Sint Pancras aan de Reigerlaan nummer 27. De verhuizing van Broek op Langedijk naar Sint Pancras werd goed voorbereid, wat natuurlijk vooral voor de deelnemers (de toenmalige benaming van de huidige cliënten) belangrijk was. De voorbereidingen reikten echter verder: er werden informatie avonden gehouden en met name de omwonenden van de Reigerlaan en de middenstand werden goed op de hoogte gebracht. Dit heeft als gevolg gehad, dat we ons absoluut geen vreemde eend in de bijt voelden, maar juist welkom.

De Klin - Sint Pancras | 2009 | | pagina 78