Van de voorzitter In tegenstelling tot eerdere berichten toch ook in 2009 weer een uitgave van De Klin. Dat het tóch is gelukt vond zijn reden in het feit, dat de uitgave van onze kalender 2010 een eclatant succes is gebleken. Van de 2.000 exemplaren die we hebben laten drukken zijn er inmiddels nog maar zo'n 200 over voor de verkoop. En dat met Sinterklaas en Kerst voor de boeg lijkt mij de weg open voor een volledige uitverkoop! Door dit succes is er weer voldoende financiële ruimte voor het uitgeven van onze alom gewaardeerde Klin. Dat dit zo gelopen is, danken we niet alleen aan onze eigen medewerkers, maar vooral ook aan de gewéldige medewerking van Rob Logger (LOKO), onze dorpsgenoot die veel met onze vereniging op heeft. Rob, onze dank daarvoor! De inhoud telt ook dit jaar weer diverse onderwerpen en uit de vele reacties blijkt dat we voor velen een welkome invulling geven in de hang naar ons verleden. De aandacht voor de historie in het algemeen neemt weer toe en ook wij merken dat. Als voorbeeld daarvan noem ik het toenemend aantal jongere medewerkers dat met name genoemd is in onze nieuwe oktober- uitgave van de krant en in het overzicht van medewerkers. Dit is een ontwikkeling, waar wij heel blij mee zijn! Activiteiten waar wij dit jaar mee bezig zijn, leveren ook weer de nodige stof op voor krant en Klin. Ik noem u de interessante vondsten die zijn gedaan achter het voormalige gemeentehuis, waar - voorafgaand aan de bouw van seniorenwoningen - aan de Domeinen bodemonder zoek heeft uitgewezen dat daar 1.000 jaar voor Christus al bebouwing is geweest. We krijgen daarvan nog een officieel rapport. Vervolgens kunnen wij ook vermelden dat de eerder gelegde contacten met de Historische Verenigingen Koedijk en Oudorp hebben geleid tot de gezamen lijke uitgave van een krant in 2010! We bestrijken met de drie verenigingen een gebied met veel dezelfde historische ontwikkelingen, dus vandaar deze logische handreiking naar elkaar. Naast de voorbereidingen voor ons jubileumjaar zijn Peter Bak, onze plaatselijke schrijver/ historicus en ondergetekende bezig met het samenstellen van een uitgave over de plaatsge noten uit St. Pancras en St. Pancras-Zuideinde (vroeger gemeente Koedijk) die als militair vrijwillig, maar in de meeste gevallen dienstplichtig zijn uitgezonden naar Indonesië, Suriname en Nieuw Guinea in de tweede helft van de veertiger jaren. Dat zijn, voor zover als wij hebben kunnen nagaan, 56 jongens geweest. Van velen hebben wij via gesprekken gegevens boven water weten te krijgen, maar van een aantal nog niet. Graag wil ik u vragen mij te informeren als u iets weet over de volgende personen: Jan Brammer, Arie Commandeur, Jan Leeghwater, Jaap Smit, Ron Weel, Gerard Bruin, Gert van der Hurk, Jan Mulder, Jan Tromp, Minne ten Wolde. Mbt. info Indië-, Nw. Guinea- en Suriname-gangers: 072 - 564 30 12. E-mail: bramjannie@quicknet.nl Tot slot wens ik u veel leesplezier en alvast een gezellige decembermaand. Bram Kout

De Klin - Sint Pancras | 2009 | | pagina 5