verschenen jubileumboekje. 'Ik heb toen bedankt en Jo Petri nam mijn baantje over'. Het benodigde startkapitaal voor veldhuur, bal, pomp, scheidsrechtersfluit en tenue haalde Vrone binnen door renteloze aandelen van vijf gulden te verkopen. Eerste speelveld werd een weilandje aan de Benedenweg dat Kees Vader van de gemeente huurde.Vader voelde er aanvankelijk bitter weinig voor zijn huurland aan een stelletje beginnende voetballers over te doen. En dat ze de zondag als speeldag hadden gekozen, was helemaal tegen het zere been. Maar na veel heen en weer gepraat ging de bal toch rollen, daar aan de Benedenweg, zeg maar aan het einde van de huidige Mimosalaan. Lang konden de prille voetbalkunsten van Bobeldijken, Kloosterboeren, Smitten en Witten daar niet bewonderd worden. Het speelveld werd al gauw naar de Achterweg verplaatst, om in 1921 zijn definitieve lokatie aan de Boeterslaan te krijgen. Het eerste tenue van de voet balvereniging Vrone bestond uit een wit shirt en een blauwe broek, met pijpen tot net boven de knieën en een gulp met knopen. Na een jaar kreeg het shirt een gele baan. Met ingang van 1924 ging Vrone in het groen-zwart spelen. De oude kleedkamers van Vrone in de jaren '60 ten. De elftallen werden samengesteld door een elftalcommissie. De leden van de commissie hadden geen gemakkelijke taak: morrende tweede elftalspelers is een probleem van alle tijden! Op welk niveau werd geacteerd, is niet goed duidelijk. Notulen uit 1928 vermelden dat Vrone 1 in de '1ste klasse' is ingedeeld, Vrone 2 in de 'derde'. Als tegenstanders van Vrone worden genoemd: 'DTS', 'Schoorl 1', 'West-Frisia 3', 'N. Niedorp 1' en 'KW'. Vrone 2 speelde onder meer 9

De Klin - Sint Pancras | 2009 | | pagina 11