Het water De oorspronkelijke loop van de bestaande watergangen is zoveel mogelijk gehandhaafd. (Vergelijk figuur 1 met figuur 8.) Ter afscheiding is de brede waterloop langs de ijsbaan gehandhaafd. Zowel de ijsbaan als de sporthal zijn van de wijk afgescheiden door water en groen. Langs de twee oost west lopende watergangen zijn voet- fietsroutes aangelegd voor een snelle verbinding met de dorpskern. Midden in de wijk is een open stuk terrein met een waterpartij en een kinderspeelplaats gerealiseerd. Hier wordt flink gebruik van gemaakt. Het waterpeil in de wijk bevindt zich op - 2.20 m NAP. Dit is een onderbemaling t.o.v. de - 1.45 m die geldt in de rest van het Geestmerambacht en is een voortzetting van de reeds vroeger aanwezige onderbemaling in de Beverkoog/Achtergeest. De bewoners Het plan De Oostwal is buiten HAL-kader tot stand gekomen en was daar om uitdrukkelijk bestemd voor ingezetenen van de gemeente of voor men sen die sociaal of economisch gebonden zijn aan de gemeente Langedijk. In de vrije sector woningen kwamen ook wel mensen zonder band met het dorp, maar de meeste bewoners hadden op de één of andere manier een band met Sint Pancras of woonden voorheen in het dorp. De leeftijds opbouw was overwegend jong en in de eerste jaren van het bestaan van De Oostwal was er dan ook een kleine babyboom waar te nemen. 139 Figuur 9Het recreatieve wandelpad achter de woningen van de Mag nolialaan en langs de Wij de Heining, een oeroud landschap selement. Foto februari 2007.

De Klin - Sint Pancras | 2007 | | pagina 141