70 Mijn vader hield vol tot hij in 1978 op zijn 70ste door een zwaar auto-on geval tijdelijk was uitgeschakeld. De papierwarenhandel werd daarna ver kocht, maar de boekwinkelafdeling was inmiddels al uitgegroeid tot een bedrijf van drie zaken dat werd gerund door mijn twee jongste broers Fred (1948) en Ruud (1951) die inmiddels partners in het bedrijf waren. (Mijn broer Bob en ik waren eerder slechts kortstondig werkzaam in het familiebedrijf)- In 1978 werd een geheel nieuwe zaak geopend in Anna Paulowna, daarna Noord-Scharwoude in 1983 en uiteindelijk Heemskerk in 2001. De winkel in Anna Paulowna werd later weer verkocht evenals met weemoed, de oorspronkelijke zaak in St. Pancras. Mijn vader bleef zelfs na zijn "pensionering" de stimulerende kracht die hij altijd was geweest en hij speelde een vaak doorslaggevende rol bij grote beslissingen. Hij was optimist, maar ook realist en niet bang om risico's te aanvaarden. Ook in het gemeenschapsleven in St. Pancras hebben mijn ouders hun partijtje meegeblazen. Weliswaar niet bij de Muziekvereniging Irene, maar ik herinner mij de vele repetities in ons huis aan de Achterweg toen zij bei den rollen speelden in toneelstukken opgevoerd (in zaal Bouwstra) door de Toneelvereniging "Tonegido" Mijn moeder zong ook in het plaatselijke zangkoor en toen dat werd opgeheven meldde zij zich aan in Broek op Lan- gedijk. Mijn vader was vele jaren se cretaris van de Middenstands vereniging "Ons Aller Belang" waarvan Cor de Pee voorzit ter was. O.A.B organiseerde winkelacties, braderieën, handelsbeurzen bij Bouw stra en eenmaal per jaar de intocht van Sinterklaas. Mijn broer en ik fungeerden diver se keren als Zwarte Piet. Piet Kloosterboer (architect) was Sinterklaas. handelsbeurs.

De Klin - Sint Pancras | 2005 | | pagina 74