Brief uit Frankrijk i. 70 jaar Middelburg: Het begon met kippen aan de Achtemveg.... Elke zomer, zo net voor de vakantie, valt de nieuwe "Klin" in de bus. Alhoe wel ik hem dan eigenlijk bij de stapel "in-de-vakantie-te-lezen-boeken" wil leggen, kan ik meestal niet wachten en is de nieuwe Klin dezelfde avond al doorgelezen. Vooral het voorlaatste num mer (18) riep veel herinnerin gen bij mij op aan het dorp en zijn inwoners dat ik ruim 30 jaar geleden heb verlaten en dat, na een verblijf in diverse landen (momenteel Frankrijk), toch de "roots" is gebleven. En zelfs dat leek te gaan verande ren. Precies 70 jaar nadat mijn ouders zich in 1933 aan de Achterweg (nu Dr. Destreel- aan) vestigden verruilde mijn jongste broer Ruud zijn ge boortehuis aan de Bovenweg in St. Pancras voor een wo ning in Limmen. De vestiging Hef huis aan de Achterweg, St. Pancras van "Middelburg Boek en Buro" werd verkocht. Gelukkig zijn Ruud en Marijke toch "op hun schreden teruggekeerd" en wonen zij nu in hun nieuwe huis, weer aan de Bovenweg. Maar zo gaat dat, getuige diverse in Klin-18 vermelde, en mij bekende, fami lies die uit St. Pancras zijn vertrokken. Daar is de oude brief van Annie Roos. Ik herinner mij Annie nog goed alhoewel zij een paar jaar ouder was dan ik. Haar vader Jan Roos kwam elke dag langs met de melkkar en schepte een hele of halve "kan" melk, naar behoefte van de klant, uit zijn melkemmer in de hem voorgehouden pan. Op zomerse Zondagen kwam hij langs met de door een ket getrokken crèmekleurige ijswagen. 62

De Klin - Sint Pancras | 2005 | | pagina 66