Tijdens de praktijk van Peter Bakker leerde je natuurlijk veel meer dan op college. Omgaan met mensen was zelfs geen bijvak en Sint Pancrassers hebben hun eigen cultuur waar je je moet aanpassen, wil je hier blijven werken. En je moet soms dag en nacht gereed staan. Zo ook op een avond in 1984 toen er gebeld werd en er voor de deur een man stond die hevig uit zijn mond bloedde. Bleek dat die van een collega kwam maar dat er na het trekken ernstige bloedingen waren opgetreden. Direct aan de bak. Resten van enkele wortelpunten verwijderen en een aantal hechtingen. Daarna strikte instructie aan de patiënt dat hij zijn hoofd de eerste uren niet mocht buigen of erg bewegen. Die was de deur nog niet uit of er werd weer gebeld en daar stond die man weer. Nu met een ander probleem: Zijn band was lek en het wiel moest verwis seld en dat mocht of kon hij niet doen. Gelukkig had onze Peter in zijn vrije tijd wat lessen gehad op dat gebied, want het behoort niet officieel tot de tandartsen studie. Dus Peter heeft het wiel vervangen en het niet eens in rekening gebracht. Dan maakt intussen Peter Bakker kennis met Charlotte Lasschuit Zij was fy- sio therapeute en zij trouwen op 27 october 1989 in het oude Gemeente huis van Sint Pancras. De plechtigheid wordt gedaan door mevr. Coppens. Ze krijgen een zoon Paul in 1990 en een jaar later een dochter Niki en pro beren in de resterende vrije tijd zoveel mogelijk te genieten. De kinderen zijn natuurlijk nog jong maar geen van beide vertonen ze de nijging om ook tandarts te worden. 59 Huidigepractijkruimte met woongelegenheid Benedenweg 48.

De Klin - Sint Pancras | 2005 | | pagina 63