Onze oude burgemeester Klaas Kroonenburg zwaaide die dag juist af en het gehele dorp was uitbundig versierd met vlaggetjes dus dat maakte een goede indruk. Peter had toen ook een autootje, een Mitsubishi Colt, een klein vervoermiddel. Nu denk je natuurlijk dat het begin erg lastig is. Je opent een zaak en je kijkt gespannen naar de deur wanneer die eerste klant zal verschijnen en wat je dan moet doen. Zo niet bij onze Peter. Die had namelijk al een klant. De Zaterdag voor de opening werd Peter om 7 uur gebeld door een dorpsgenoot met de mede deling dat hij 8 klanten voor hem had. Zijn vrouw, een aantal kinderen en hemzelf, en wat dat kostte??? Een buitenkansje, en na wat onderhandelen werd de prijs voor de eerste behandelingen afgemaakt op duizend gulden. Wij weten niet wie daarvan het meeste voordeel heeft gehad. De algemene indruk die je je herinnert aan dat begin is dat het met de gebitten in Sint Pancras niet al te best was gesteld. Veel achterstallig on derhoud door slecht poetsgedrag. Dat levert wellicht wel wat omzet, maar geeft je als tandarts weinig voldoening. Alle behandelingen worden gedaan, van controle en gaatjes vullen tot het maken van protheses en kunstgebitten. Dat laatste wordt dan elders ge daan nadat de afdrukken gemaakt zijn Ook beugels in alle afmetingen om de gebitten -speciaal bij de jongeren- te corrigeren. Maar die eerste ech te werkdag, met alle maal nieuwe spullen, een boor, een tange tje en een spiegeltje en een gemakkelijke stoel (voor de klant) begon het toch al te lopen. De eerste die binnen liep was Kees Groot van Klein Texas. Wat die precies had weten we ook niet maar het zal wel iets serieus zijn geweest want Kees is zelf een goede techneut en kan best met boren overweg. 57 Hoe was het ook al weer op de les. Naast de voortanden zitten de hoektanden en dan.

De Klin - Sint Pancras | 2005 | | pagina 61