56 Hoe het precies ging weten we niet maar na enige tijd was deze jongeman genaamd Pieter Jacob Hans gereed met zijn propadeus in de tandheelkun de en moest eerst in dienst. Hij kwam bij de Aan en Afvoertroepen, de AAT in Tilburg en verliet na 12 maanden de dienst als soldaat schrijver nulde klas. Wellicht omdat het va derland in die periode niet in gevaar was, zijn er over deze periode weinig wapenfeiten bekend. Daarna maakte hij in 1979. zijn studie af en wilde zich in Bergen vestigen. Dat was wat lastig want er zaten toen al 7 tandartsen in Bergen, dat toen 14.000 inwoners telde. Hij las een advertentie in het Nederlandse Tandart sen Blad, waarin een tandarts werd gevraagd voor Sint Pancras en sollici teerde er op. Werd vriendelijk ontvangen door Piet Vroegop, die toen ook in de Welzijnscommissie zat. Die liet heel voorkomens aan onze jongeman, nu beter bekend als meneer Bakker, het hele dorp zien. Er was toen hier nog steeds geen tandarts en voor dit beroep geldt vrije vestiging dus er zijn geen speciale vergunnin gen nodig. Onze Peter Bakker vond een aardig huisje aan de Ro- zenlaan, kocht dat met bankkrediet voor 2 ton en ging op 10 maart 1980 open als gevestigd tandarts. Hij was toen 27 jaar oud. Het is na tuurlijk leuk wan neer je wat geld hebt en een leuk feestje kunt bou wen bij zo n ope ning (bedenk wel dat onze Peter net zijn bul in zijn zak had, nog nooit gewerkt had en straatarm was maar soms helpt het toeval ook een handje.

De Klin - Sint Pancras | 2005 | | pagina 60