Dan was je om 10 uur thuis, s' Zaterdags was het van 9 tot 1 uur s'middags. In totaal werkte je dus toch wel 20 uur per week. Je werk bestond voor namelijk uit het aangeven van de juiste instrumenten, het klaarmaken van de amalgaan vullingpasta, het mengen van de gips waar de mensen dan in moesten happen voor de afdrukken van de kunstgebitten (men noemde dat toen het valse gebit) en het bijhouden van de patiënten administratie De kronen die ze maakten waren meestal van metaal. Ook beugels werden toen al aangemeten. Foto's werden toen ook al gemaakt. Soms had een patiënt zelf aan een nieuw gebit wat geslepen als het niet helemaal goed zat en dan was de tandarts zeer kwaad. De ruimte was natuurlijk ook niet erg groot. De keuken deed dienst als wachtkamer en een klein kamertje was de behandelruimte. De meeste mensen die bij ons kwamen zaten in het ziekenfonds. Je verdiende goed nl. 25 gulden in de maand en later werd dat zelfs 32,50 gulden. Helaas ging na 5 jaar tandarts. Kruisheer weg en begon een nieuwe prak tijk in Zandvoort. Nu kwam er tandarts Hoogland die heel anders was. Het was een moeilijke tijd voor tante Christien en Annie maar tenslotte wen den zij toch na een aantal maanden aan elkaar. Ook de patiënten merkten het verschil want later hoorde men toch vaak kennissen zeggen dat ze nog steeds met plezier aan tandarts Kruisheer terug dachten maar ook dat tandarts Hoogland een moeilijke was. Na 4 jaar met hem te hebben gewerkt moest Annie in 1956 naar het zieken huis voor een gal-operatie. De vrouw van tandarts Hoogland is toen nog met me mee geweest. Nadat ze uit het ziekenhuis kwam is ze echter gestopt als assistente want haar moeder had meer hulp nodig. Ze ging kort daarna trouwen met Piet Gilles, en haar moeder overleed even daarna in 1958.Tandarts Hoogland is nog even doorgegaan met zijn prak tijk en stopte in 1962. Ook tante werd alles te veel omdat ze ook wat ouder werd en toen in Broek op Langedijk tandarts Akkerman kwam, zijn heel veel patiënten daar heen gegaan. Zelf ging Annie wanneer ze een tandarts nodig had naar tand arts Bosch in Alkmaar. Intussen zat er op het Murmellius Gymnasium in Alkmaar een jongeman (geboren op 12 maart 1952 in Bergen)die van plan was notaris te worden. Hij deed tenslotte in 1972 examen, slaagde en schreef zich in aan de Vrije Universiteit in Amsterdam. 55

De Klin - Sint Pancras | 2005 | | pagina 59