h. En dan moest je naar de tandarts. Voor 1912 was hier in ons dorp geen tandarts.Wel hadden we aanvankelijk een chirurgijn de Vries en later dokter Melchior, maar die woonde toen nog in Koedijk zoals U in Klin nr. 13 hebt kunnen lezen. Die liet tenslotte in 1912 een woning met praktijkruimte bouwen aan de Boven weg Die deed van alles, van verlossingen tot maagklachten, hoofdpijn en het trekken van kiezen. Daarna kwam dokter Arend Vincent Herman Destree in 1925. Wanneer je kiespijn had, dan ging je gewoon naar dokter Destree, want zeiden ze,die jurkt ent er wel uit" Je moest dan in een stoel gaan zitten en bij het slechte licht van een kaal peertje aan het plafond werd de boosdoener snel verwijderd. Voor het fij nere werk zoals gaatjes vullen moest je naar een echte tandarts in Alkmaar. Maar dat was duur dus dat deed je niet zo vaak. Misschien was men hier nog niet zo fanatiek met het poetsen van de tan den maar aan de andere kant werden de kinderen hier toen niet verwend met veel zoetig heid en zullen de gebitten niet slechter geweest zijn dan thans. De situatie werd anders in 1942 toen Roelof Zee- gers overleed en zijn weduwe Christien Zeegers in haar eigen on derhoud moest voorzien, en niet van de liefdadig heid afhankelijk wilde worden. Zij nam een tandarts in huis die er zijn praktijk hield. Dat was in het huis aan het Kerkplein en het was nog oorlogstijd. Na de oorlog vertrok de tandarts in 1947 en wilde een tandarts uit Krommenie hier wel komen werken. Dat was hr. Kruisheer, een vriendelijke man die getrouwd was en zijn vrouw was zijn assistente. Tandarts Hoogland, Kerkplein 22. 53

De Klin - Sint Pancras | 2005 | | pagina 57