27 Niet alleen de Historische Vereniging had belangstelling voor Turkstra. In 1999 zat Ger Turkstra eens op een zondag op het hek voor zijn huis zoals hij er vaker zat. Aan de overkant van de weg liep iemand die riep:" heb je vuur??" Na een tijdje kwam die persoon dichterbij en vroeg weer: "Heb je vuur" waarop Ger zei: "Jawel." Maar zei de ander," ik heb geen geld" waarop Turkstra zei "vandaag is het gratis." Het vuur bleek nodig voor het aansteken van een sigaret en daarna vroeg de man of hij van Gert een foto mocht maken, maar dan morgen. Gert zei: "Mij best want nu heb je toch al te veel gedronken", en dacht dat daarmede de kous af was.Tot zijn verba zing verscheen die Maandag vroeg de nu nuchtere Swidde die een aantal foto's maakte en het bleek dat het een schilder was. Na een aantal maanden hoorde Ger dat er een tentoonstelling was in Oudorp en hij ging kijken en vond zichzelf in kleur vereeuwigd op het doek Volgens het prijskaartje kostte dat 400 gulden. Was een goed schilderij en Gert is geen opmaker, zeker niet voor zichzelfdus hij volstond er mee door zijn zoon er een foto van te laten maken. Het origineel is nog steeds te zien bij dokter Neve waar het lang in de wachtkamer heeft gehangen. De meeste dorpsbewoners die Gert kennen weten dat hij ook erg zuinig was en nooit oud gereedschap weggooide. Hij keek er twee keer naar, leg de het dan weg, keek nog eens en herstelde het dan in de oorspronkelijke staat en bergde het op in zijn "museum". Eigenlijk kunnen die aanhalings tekens wel weg, want het is langzamerhand een echte bezienswaardigheid geworden. Gert met hond op het hek.

De Klin - Sint Pancras | 2005 | | pagina 31