24 De Turkstra's pachtten wat grond van de hervormde kerk bij de plaats waar nu fresia kwekerij Groot staat en zetten er schapen op. Rients en Gert kochten de gronden in 1974 en die werden dan bij de herverkave ling ingebracht, en ze kregen er een aaneengesloten mooi stuk grond in de Vroonermeer voor terug. Dan wil Alkmaar uitbreiden en in 1976 moest en zou Alkmaar die grond hebben om er later huizen op te bouwen (waar nu het hoofdkantoor van de Rabo-bank staat, het WNK-gebouw en de brand weer van Alkmaar is). En dat bracht deze keer veel geld op. Je mag ook wel eens wat geluk hebben In de wik hadden Rients en Gert een vlet van 2 ton en nog een van 1 ton en nog een metor van 2 ton. In de kassen hadden Rients en Gert eerst spinazie ge zaaid er daar tussendoor bloemkool gepland. Daar na tomaten en snijbonen. Geh), Turkstm in hun tomatenkas. Er werd in 1976 in de Nollenweg een tunnel gebouwd Er waren 4 diepwel- lers van 28 meter diep. Die zogen een heel jaar en 9 maanden al het water uit de grond weg.Toen kwam de droge zomer van 76 en in een omtrek van 300 meter was de grond tot 1,5 meter diep gortdroog. Dat gaf veel extra werk en kosten. Je ging maandag dinsdag, woensdag en donderdag koolsnijden En als dan de trekker vrij was op vrij dag, zaterdag en zondag, dan ging je het land in om te beregenen tot half 10 s'avonds. 240 Meter pijp leggen met 20 kanonnen en aansluiten op de pomp van de trekker. De strop was groot en de provincie betaalde wat mee nl. 10 cent per m als compen satie. De kool bracht toen nog 0,85 per kg.op. Dat was een goed jaar.

De Klin - Sint Pancras | 2005 | | pagina 28