22 Eerst moest je die stukfrezen, maar dan had je tenslotte beste vruchtbare grond waar de spinazie e.d. het erg goed op deed. De afgezande grond werd verkocht o.a. voor de aanleg van het station Heerhugowaard. En dan komen de Turkstra's na de aankoop van het perceel van de Geus toevallig naast Jaap Volger te wonen. Gezellig. En eens moest toevallig Gert naar de buren om wat kaas te halen en daar zat toevallig ook dochter Ma rijke van Eldik, de dochter van de motor-ordonance. Dat was een stadse meid uit Utrecht en die wilde wel eens zien en leren hoe je druiven moest krenten, wat toevallig ook net nodig was.Affijn Gert mee naar de kassen en hij heeft haar e.e.a. laten zien en ze trouwden in 1969. Bij hun huwelijk kregen ze nog een groot reclame-bord waarop staat "De Druivenrank" Heel toepasselijk. Ze kregen ook nog een zoon, Rients Jr. Ze laten in 1968 door Jan Wester een nieuwe woning zetten aan de zuid kant van het perceel op de Bovenweg. Daar gaan moeder en broer Rients in wonen en Gert blijft nu met zijn vrouw in het huis op nr. 193 en ze trouwden in 1969 Echter, Gerts huis staat op een beroerde plek, want toen de Geus het des tijds liet bouwen liep hier net een sloot die ze gewoon hebben dichtge gooid en wat aangestampt. Je kon dus wachten op de scheuren en verzakkingen zodat je ten leste door de scheuren de vogels kon zien vliegen! Toen dat te bar werd lieten ze er een ander huisje bouwen door Jan Wes ter. Volgens een steen in de gevel werd hiervoor de eerste steen gelegd in 1984 door Rients en Gerwim. Dwars door het perceel liep een houten wal wat nog een overblijfsel was van de beschoeiing van de oude Vroonermeer destijds en soms vond je hier wel eens een oude (friese) munt. Toen moest er ook een kas komen en daarna nog een. Die had Jan Bruin nog op zijn land staan. Een kas met 500 ramen en Jan had zijn grond (daar waar nu de Sperwer is en de Openbare School staat) verkocht maar wilde zijn kas wel houden. Hij vroeg zijn zwagers of die kas op hun land mocht staan. Dat was best en na enkele jaren stopte Jan er helemaal mee en na men de broers Turkstra de kas over. Heb je eenmaal een paar kassen dan wil je kennelijk steeds meer en zo ook de broers Rients en Gert zodat er al snel een 3-de kas kwam. Nu een kas waar witlof in kwam. Dat was een goede zet want dat werd de geldbrenger want in de goede tijd bracht de witlof wel 3 gulden per kg.

De Klin - Sint Pancras | 2005 | | pagina 26