21 Rients en Gert kochten ook een schaap en Gert haalde het met een krat op een steekwagentje zelf op. Je had natuurlijk ook je ma teriaal nodig voor je werk en dan had je gelukkig de krui wagen want het was vaak erg omslachtig door de afstanden tussen het huis en de akkers. De gereedschappen lagen in de boet bij het huis aan de Achterweg en dan had je je materiaal nodig in de schuit aan de Bovenweg aan het landje van Manus van Wonde ren. En dan moest je met die schuit naar de akkers in het Ambacht om de voederbie ten te halen. En weer terug varen en aan leggen en uitladen en alles op de handwagen laden en Rients en Gen op het landje van Manus van naar de Achterweg over een Wonderen. verhard zandpad en alles weer uitladen en opslaan in de boet. Alleen de gedachte al maakt je moe. (Dat zandpad was het laantje van Colle de Wit en dat was vroeger de scheiding tussen de Gemeente Koedijk met de Gemeente Oudorp) De gebroeders Turkstra deden dat echter gewoon en kochten tenslotte in 1958 van Simon de Geus het huisje aan de Bovenweg, compleet met 1 hectare grond en verkochten gelijk het huis aan de Achterweg aan Kees Geyteman.Daar gaan Rients, Gert en zijn moeder in wonen. Aaltje Kooi, die intussen weduwe was van Simon de Geus, ging samen met haar broer Jaap wonen in een huis dat ze hadden gekocht aan de Vinken- laan naast de vetboet. Daarna lieten ze het achterste deel afzanden.Bij dat afzanden kwam de onderlaag van zware pikklei bloot en daaronder zat de harde zwarte veen, die uitstekend was voor de tuinbouw.

De Klin - Sint Pancras | 2005 | | pagina 25