Er wordt een aanlegplek gevonden aan de Bovenweg op een stuk grond van een veehouder aan de Bovenweg, Manus van Wonderen. De grond is verhuurd aan Dirk Olgers maar onze tuinder resp. vrachtrijder Rients Turk stra mag hier zijn schuit aanleggen.Afspraak is dat de huur -samen met Dirk Olgers - totaal 150 gulden bedraagt en steeds met Kerstmis voldaan moet worden in contanten aan Manus van Wonderen. Rients betaalt steeds zijn helft dus telkens 75 gulden aan Dirk Olgers die dan weer zal afrekenen met Manus. Beide staan dan borg voor elkaar. Intussen gaat het leven voort en het gezin van Rients wordt uitgebreid met een zoon die Gert zal heten. Alles lijkt dan goed te gaan. Vader en moeder doen hun best, maar dan slaat na twee jaar het noodlot toe. De kleine Gert verdrinkt in augustus 1921 in de sloot achter het huis de Oostwal. Het kind wordt dan gevonden door Klazina wat een verschrikkelijke ervaring moet zijn geweest. En het leven gaat weer verder. Er wordt hard gewerkt en na een paar jaar wordt er op 18 september 1931 weer een Gert geboren. De kinderen worden groter en Klazine, Rients en Gert moeten naar school in Oudorp. De stikkebuul met brood mee en op school overblijven. Na schooltijd mocht je soms ook wel buiten spelen bv.op het zandpad, maar dan moesten eerst je schoolkleren uit want die waren te mooi om in te spelen. Dan kon je hinkelen, hoepelen, knikkeren, steltlopen en touwtje springen met andere kinderen. Je voelde je hier in deze "wildernis"helemaal vrij. 14 O.L.S. in Oudorp.

De Klin - Sint Pancras | 2005 | | pagina 18