2. Er is een tulp genaamd St-Pancras. Jammer van die mooie tulp. Had zo n mooie toekomst voor zich. Zag het levenslicht in 1950 bij Klaas Wiedijk, die werkte bij de Gebr. Gert en Jaap Tol in Sint Pancras. (Gert Tol kennen wij nog als DE sinterklaas van Sint Pancras, jarenlang sa men met Aart Leyen die dan zwarte Piet was. Jaap Tol was meer de verede laar van tulpen.) De Gebr.Tol namen de tulp liefdevol in hun assortiment op en Jaap Wage naar ging er mee naar de beurs in Haarlem. Die beurs was aan de Leidse Vaart en was voor de handelaren en kwekers/expor teurs. Er was ook een keuringszaal waar de nieuwe tulpen werden neergezet resp. tentoongesteld. Net als op de Westfriese Flora waar han delaren stands inrichten om meer aan dacht te vragen voor hun product. Helaas werd door de sanering van de bedrijven en de bedrijfsvergrotingen de functie van de beurs kleiner. Alleen de grote jongens bleven over en werd het minder gezellig en gewoon "handel". Voor de tuinders was de aardigheid er af. Tenslotte ging de beurs naar Treslong in Hillegom In 1955 werd deze fraaie tulp geklassifi- ceerd en gecertificeerd en wel als volgt door de Commissie voor Tulpen reg is L ra - tie van de algemeene vereeniging voor bloembollencultuur Inzender J.W. Reus Bib. B.V De Goorn. (03/02/92.) Naam van de inzender voor registratie van Tulpennamen: N.V. G.B. de Ko men en Zn. Sassenheim. 158 Cultivarnaam: Tulipa (Triumftulpen) St. Pancras. Fam. Liliaceae Dit is 'm dan.

De Klin - Sint Pancras | 2005 | | pagina 162