Hij was zijn tijd ver vooruit. Hij verkocht nl. ook geneeskrachtige kruiden die hij zelf teelde, net als zijn broer Piet. Droogde brandnetels en andere planten en wanneer een van Dirk's klanten ziek was dan moest die daar maar thee van zetten.'Dan kwam het vanzelf wel weer in orde" was een gezegde van de oude Dirk. Maar er gebeurde meer in dat huisje aan de Herenweg. Zo rond de eeuw wisseling werd daar een zoon geboren en die jongen kreeg de naam van Rients. Die groeide op tussen de Herenweg en de Achterweg en ging naar school in Oudorp, samen met zijn zus Guurtje en broer Jan. Vader Dirk moest samen met zijn vrouw dit gezin natuurlijk te eten geven en hen leren hun eigen broek op te houden. Dat betekende voor Rients dus ook helpen in de tuin en verder vond hij als jonge knaap een bijverdienste met het drijven van vee. Dat betekende de koeien die op de markt verkocht waren naar de koper brengen. Veewagens waren nog niet uitge vonden dus dat gebeurde lopende. Regelma tig helemaal van Alkmaar naar Purmerend of nog verder. Dan liep je dus wel 4 of 5 uur ook als het regende of koud was. En terug Rients liep dan in zo n blauwe kiel met witte kno pen, en met een stok in de hand. Rients met kiel en stok. Rients vond tussen alle werkzaamheden door ook nog een meisje Grietje Dekker uit Hens broek. Die moest het zijn was de wens van Rients.Trouwplannen werden werkelijkheid. Een mooi stukje grond werd gevonden en ge kocht aan de Achterweg, gekocht van buur man de Goede. Grietje Dekker voor bet buis in de Achterweg. 11

De Klin - Sint Pancras | 2005 | | pagina 15