q. Iets over musea. Een historische vereni ging bestaat doordat er interesse is voor het verleden en omdat er gelukkig nog steeds mensen zijn die dingen willen bewaren. Dat geldt zowel voor kolos sale bouwwerken zoals we die in Rome of in Egypte vinden, als voor de kleinodiën als sierra den, gebruiksvoorwer pen, postzegels etc. etc. Vaak ondergebracht in musea, oudheidskamers, particuliere verzamelingen enz. Musea hadden vroeger vaak het imago van stoffige opslagplaatsen, maar mede door de introductie van de museum jaarkaart en meer vrije tijd is de belangstelling terecht sterk gegroeid. Er zijn in ons land veel musea met een heel bijzondere collectie en vele zijn meer dan 100 jaar oud. Een fraai voorbeeld is b.v. hetTeylers museum in Haarlem, waarvan alleen al het gebouw fascinerend is. Maar ook dichter bij huis, hier in West-Friesland zijn musea met een schat aan voorwerpen, die een bezoek meer dan waard zijn. Wij willen trachten in deze en de volgende uitgaven van de Klin enkele unieke collecties on der de aandacht te brengen en wij hopen hiermede de interesse voor ons cultuurbezit te activeren. Wij beginnen in deze uitgave dicht bij huis en wel met de nieuwste aanwinst in Nederland, nog wel gestart door onze mede Sint-Pancrassers Kees en Suzan van 't Hof. Het museum is gevestigd in hun oude bedrijfsruimte. Wij hebben het bezocht en weten nu dat een museum echt niet oud behoeft te zijn en vinden het een zeer geslaagde onderneming. Enfin, gaat u zelf maar kijken. 133 Museum "Zo was 't" Dubbelebuurt 15a 1721 CL Broek op Langedijk Telefoon 0226-341963 Zo kom je binnen.

De Klin - Sint Pancras | 2005 | | pagina 137