126 Er werd een perceel van 7 ha aan de Spanjaardsdam toegewezen waarop een schuur en een woonhuis verrees. Een jaar later kwam daar nog 5,5 ha pachtland bij. Voor de gemeente Sint Pancras was dit de eerste keer dat er een tuinder een woning en bedrijfsgebou-wen wilde bouwen in het nieuw gevormde gebied. Het toenmalige college van B en W had bij monde van haar ambtenaar bouw- en woningtoezicht nog weinig kaas gegeten van al les wat dat inhield. Niets van de plannen was goed en alles moest anders! Zelfs de woning mocht niet met pannen gedekt worden maar men prefe reerde golfplaten. Vader laaiend naar de Burgemeester.'Ik wil in een huis wonen, niet in een boetje'! Het kwam uiteindelijk redelijk terecht maar het asbestcement bleef gemeentevoorschrift! Zo zie je maar, er is in die 30 jaar nog niet veel veranderd, als je iets wil bouwen moet het altijd anders dan dat je zelf wilt!! Zo begon het hier in 1974. De verhuizing van Broek naar Sint Pancras, va der, moeder en 2 zusjes en ikzelf. Het was enorm wennen. De eerste nacht kon niemand slapen omdat het zo stil was!! Vader hartstikke vroeg wakker, stond om 4 uur voor het raam en opeens oog in oog met Jan Leegwater, de visser! Die probeerde nu hier nog een paar palingen te oogsten alhoewel zijn territorium met het verdwijnen van het meeste water danig geslonken was! De verkaveling kwam net op tijd. Het was een goede tijd om te in vesteren, de kostprijs kon, mede door de efficiëntere manier van werken goed in de hand worden gehouden. Schaalvergroting was door de hogere produktie per man geen probleem meer. Daarbij kwam ook dat er vooruit gekeken werd, de collega s waren opeens mensen die niet echt conser vatief waren in hun ideeën maar altijd naar nieuwe oplossingen zochten. Heel veel heeft mijn vader ge had aan Jaap Duif die een stuk koelcel huurde, en mede door Jaap en zijn vader kwamen we er goed in bij de Pancrassers. Heel veel van de Pancrasser tuinders en ook wel oud tuin ders waren regelmatig aan de Spanjaardsdam te vinden, denk maar eens aan Maarten Groen en Piet Bakker die het zo mooi vond hier dat die ook besloot zich op de buurt te vestigen. Maar ook Gerbrand Duif kwam Het koppen, d.w.z. het verivijderen van de bloemen.

De Klin - Sint Pancras | 2005 | | pagina 130