De financien zijn wel op orde hoewel het geen vetpot is: Volgens de pen ningmeester ziet het jaarverslag er als volgt uit: Inkomsten in 2004 waren Euro 484,11 tegenover uitgaven van Euro 107,01 Er zit dus nog ruim 100 Euro in de knip. Deze vergadering berust dan ook meer op nostalgie en een saamhorig heidsgevoel, dat natuurlijk ook wordt gevoed door de lezing van SiemWog- num en Anton Bal over het verleden. Met dia's van Nieuwland, Vroegop, koolplanten en tulpen, enz. enz. Dan in de pauze de traditionele loterij zonder nieten, dus met een prijs voor iedereen, variërend van worst en rollade tot een taart of een fles wijn. Dan kunnen er nog vragen worden gesteld aan Gerard Zevenhuizen van de B.B.L over veilingen en afzet en de marktsituatie thans, waarna volgens traditie de zorgen van vandaag verder worden vergeten onder het genot van een Maar hoe gaat dat verder? In 2006 bestaat de vereniging 100 jaar en gezien de situatie in Nederland met de tuinbouw is het de vraag: hoe lang nog. Sommigen zeggen: opheffen voordat de laatste het licht uit doet, en an deren hopen op betere tijden. Feit is dat 100 jaar niet niks is en dat er voldoende reden is voor een feest. Sint Pancras was een belangrijk cen trum voor de tuinbouw en beroemd om de kwaliteit van de producten. Hardwerkende tuinders die werkten van s'morgens vroeg (vanaf 4 uur en eerder) tot s'avonds laat en die ons dorp groot hebben gemaakt. Voorzitter Buter en zijn mede-bestuursleden vinden dan ook terecht dat dit niet ongemerkt voorbij mag gaan en zij hebben besloten om dit groots te vieren, misschien wel ter afsluiting van een episode vol nostalgie, saam horigheid, maar ook van zeer zwaar werk. Plan is om in het voorjaar (bv. eind april 2006) op grootse wijze dit 100 jaar bestaan van de Tuindersvereniging af te sluiten met een herinneringsfeest in de Broeker Veiling, compleet met een tuinders-maaltijd, een rondvaart, een filmvertoning uit vroeger dagen en veel herinneringen ophalen tijdens het natafelen.Wij rekenen er op dat dit een ouderwets en oergezellige bij eenkomst zal worden. Alle leden krijgen persoonlijk een uitnodiging. Namens het bestuur. A. Buter. 8

De Klin - Sint Pancras | 2005 | | pagina 12