o. Floris V in de slag bij Vroonen. 122 Charles Rochussen was een zeer getalenteerd sehilder, geboren op 1 au gustus 1814 in Kralingen in Rotterdam. Als kind kon hij al leuk tekenen en hij wilde ook niets liever. Hij werd leerling aan de Haagse Academie voor Beeldende Kunsten in het jaar 1839 tot 1846 en kreeg er les van o.a. W.J.J.Nuijen en van A.Waldorp Doordat hij zeer bekwaam was werd hij la ter medewerker van de zeer bekende heren P.G.Vertin en F.B.Waanders e.a. waar hij de finesses van het vak leerde. In het jaar 1845 en 1848 stoffeerde hij een schilderij van Vertin wat een hele eer was en wilde ook andere stro mingen leren kennen en trok door België Duitsland en Frankrijk. Later vestigde hij zich in Amsterdam van 1849 tot 1869 en daarna in Rot terdam. Charles beheerste zeer veel verschillende technieken en had grote belangstelling voor alle dagelijkse dingen, wat duidelijk is te zien in zijn werken. Hij schilderde met olieverf, met aquarel, maakte etsen en steen drukken en is zeer bekend als knap illustrator van boeken.o.a. voorVan Lennep. Hij schilderde in klein formaat o.a. historische stukken en solda- tenscènes maar even gemakkelijk maakte hij prachtige schilderijen zoals het strand van de Zuiderzee Italiaans marktgezicht Hollands marktgezicht Ruïne van een brand Een arme edelman aan de ingang van een park Het palais du Luxembourg te Parijs een vissersvrouw op het strand Rustende honden voor een viskar De slag bij Castricum De plundering van Den Haag en ook: Floris V op de Dijk in de slag bij Vroonen in 1296 Wanneer wij echter ook Klin nr. 12 naslaan, dan zien wij een hele studie over Floris V en dan is het moeilijk te geloven dat het inderdaad Floris V was en niet b.v. Jan de Eerste. Volgens de geschiedschrijving vond n.1. de slag om Vroonen pas in 1297 plaats en toen was Floris al vermoord. Het zal echter Charles wellicht een zorg zijn geweest wie er nu vocht want voor het resultaat had het geen betekenis.

De Klin - Sint Pancras | 2005 | | pagina 126