117 Dieren hebben er in het algemeen geen problemen mee, hoewel het ge drag van bepaalde groepen byzonder is. Hier heeft de natuur en hun instinkt duidelijk invloed. Van de vogels weten we dat zij hun ontlasting zelden in het nest doen en wanneer bv. bij koolmezen de jongen het nest bevuilen, dat wordt dat door de ouders tijdens het voederen direct weggehaald en ergens in de natuur gedeponeerd. Veel vogels doen hun behoefte even snel ergens op de grond tijdens het zoeken naar voedsel of zittend op een boomtak. Som mige vogels zoals meeuwen, duiven en spreeuwen schijnen er een heidens genoegen in te scheppen. Met hun uitwerpselen de mens te treffen die rustig loopt te wandelen en een argeloze prooi is.Vogelmest is bovendien erg vruchtbaar en was jarenlang een groot export artikel van Chili. Alle vogels hebben een eenvoudige con structie" en beschik ken slechts over 1 opening voor urine en de uitwerpselen. Alleen bij de struisvo gel is dat anders, die heeft daarvoor net als de mens 2 aparte openingen. Bij de zoogdieren valt op dat we een onder scheid moeten ma ken tussen en vlees eters en de planten-eters. Bij de planten-eters is het darmstelsel veel langer, en ruiken de uitwerp selen vaak minder sterk. Veel dieren graven eerst een hol letje waar ze hun behoefte in doen en werpen het daarna weer dicht. Andere diersoorten willen juist dat de geur blijft hangen om hun jachtgebied aan te geven en de concurrent te waarschuwen. Soms raakt er wel eens een eco-toilet te water. Poep op de stoep, een grote ergernis.

De Klin - Sint Pancras | 2005 | | pagina 121