109 De techniek staat niet stil. Intussen gaat de industrialisatie door en zien allerlei uitvinders het grote geld zit ten en komen met constructies waar zelfs Jules Verne jaloers op zou zijn.Toch weten enkele ideeen de interesse te wekken van fabrikanten zoals Thomas Regout (Sphinx- Maastricht) en in het buitenland was men al heel lang bezig. Men had al heel lang geleden ontdekt dat door het eten van vlees de stank veel gro ter was dan door het eten van planten. Ook de samenstelling is van belang. Zo weten de eskimo's dat door het een tonige voedsel van vlees, vis en vet de uitwerpselen meestal bijna zwart zijn. en vaak zeer massief. Men deed zijn behoefte meestal ergens achterin de hut en het reinigen gebeurde veelal met wat sneeuw. Primitieve volke ren hadden overal toch het idee dat reini gen belangrijk was en deden dat vaak met een steentje of wat groen. poepbruin, bleekscheet, kakschool, flapdrol, kakmadam en schijtlijster. En natuurlijk pisnijdig, pispaal, strontziek en strontzat. Een poep is volgens het woordenboek een scheldwoord voor iemand die men onbeschaafd vindt. Je kunt ook ergens schijtziek van worden of ge woon schijt aan iedereen hebben. Een poep is echter ook een meerkoet. En "poepen gaat voor dansen" is een oud gezegde dat het belangrijkste eerst moet gebeuren."Ben je nu helemaal van de pot gerukt", hoorde je al in de zestiger jaren zeggen, enïs het niet een scheet van een baby" is wel licht nog ouder. Poep inspireert en activeert de fantasie, wat je snel merkt aan kleine kinderen. Dat is dan allemaal wat onschuldig en later worden de grappen al wat volwassener en grover hoewel je er vaak ook nog wel om kunt lachen. Dat gedeelte heeft de redactie dus niet opgenomen in dit overzicht en daarvoor verwijzen wij naar de gespecialiseerde boekhandels. De voorloper van onze huidige toiletpot.

De Klin - Sint Pancras | 2005 | | pagina 113