b. Verslag van de Tuinbouwvergadering op 9 maart 2005. 6 Helaas weet niemand wanneer deze vereniging precies is opgericht want de mensen van het eerste uur zijn ons al lang voorgegaan op de lange reis en hebben destijds niets op schrift gesteld, maar waarschijnlijk opgericht in het voorjaar van 1906. Dat is tenminste de conclusie na langdurig on derzoek in oude archieven en oude leden. Wel weten wij dat de ledenver gaderingen meestal 1 maal per jaar plaatsvonden en dat bij de oprichting alle tuinders het er over eens waren dat alleen SAMEN nog wat bereikt kon worden. De vooruitzichten waren toen al niet te best, maar men was tuinder in hart en nieren en wilde het sombere toekomstbeeld niet accepteren. Goed, de prijzen waren laag en om een gezin te onderhouden moest je wel hele lange dagen maken. Gelukkig was de grond intussen erg verbeterd en kon den gewassen als kool, aardappelen,hier goed gedijen en als de oogst mee zat, dan kon je je schulden betalen en met veel verwachting uitzien naar het volgende jaar. De saamhorigheid was groot, hoewel je natuurlijk wist dat je buurman ook je concurrent was. Je moest je specialiseren om goed in de markt te blijven. Door het besef van "alleen samen kun je over leven", ontstond deze tuinbouwvereniging waarin het wel en wee van de leden werd besproken, samen afspraken werden gemaakt en tenslotte ook samen werd besloten tot deelname aan de veiling. Die veiling bestond al aan het Noordeinde bij de Wik van Kroonenburg. Oorspronkelijk waren er naar schatting wel 250 tuinders die zich hierbij aansloten, maar door de ruilverkaveling en het grote verloop werd de be langstelling steeds minder. En vergeet niet het regelmatig wegvallen van een lid omdat zijn tijd op aarde voorbij was. Bij de laatste tuinbouw-vergadering dit jaar op 9 maart waren er welgeteld nog 17. Leden: Kees de Boer, André Schuur, Bram Wagenaar, Andries Leeg water Gert Turkstra, Joop Kloosterboerjan Pieter Brunting, Piet Booij,Arie Buter, Dekker, Kees Oud, Jaap Olie, Klein, Jaap Koedijk, Nico Smit, Siem Wognum, Henk Pauw. En de afbraak gaat door want er komen geen nieuwe tuinders bij, dus het einde van de vereniging komt in zicht.Vorig jaar zijn weggevallen Hr. Piet Bakker (op 1 april 2004) die dertien jaar lang secreta ris was en daarna nog 25 jaar voorzitter!En natuurlijk Piet Wagenaar die op 7 december 2004 overleed.

De Klin - Sint Pancras | 2005 | | pagina 10