kussen te brengen Dit comité stuurde de volgende brief naar de oude Re genten: Vervolgens vond ook in Zuid Scharwoude voor het eerst een volksstem ming plaats, waarbij de nieuwe en echte volksvertegenwoordigers werden gekozen. Soms ging het nog vlotter. Zoals in Noord Scharwoude Daar werd een notulenboek bewaard en aardig is het om te lezen: Zo te zien alles keurig volgens het boekje. Maar er was weinig veranderd. De oude schout was herbenoemd en zijn schoonzoon, die in het oude bestel zijn rechterhand was geweest, keerde op dezelfde positie terug. Het burgercomité van Zuid Scharwoude aan hunne onwettige Regenten. Burgers, Thans is het gezegende oogenblik daar dat wij uit den Staat der Sla vernij tot die van Vrijheid zijn teruggekeerd en alzoo herkregen een recht, hetwelk aan Vrije Menschen niet door Dwingelanden kan wor den ontnomen, namentlijk het recht ter verkiezing van onze Verte genwoordigers. Het is hierom, Burgers, dat wij Vlieden, die tot hiertoe het beslier in handen hebt gehad en ons door dwang zijt opgedrongen, aanzeggen dat Gij Ulieden van dit oogenblik aan zult hebben te onthouden van alle Regeering en bestier tot hiertoe door U gehouden. Wij eischen van U dat gij onverwijld dit Raadhuis zult verlaten en naar uwe wo ningen als burgers terugkeeren, in welke betrekking Gijlieden vol komen veiligheid voor Uw personen en bezittingen genieten zult, waarop ieder Burger aanspraak heeft. Gesien het versoeck van 31 January is plegtig af ge kondigt dat de oude regeering is afgetreden, hetwelck met een housee door de bur gers is goedgekeurt op 9 February. Op 18 February is door de bijeen geroepen Burgers in de kerk het verkiezingsreglement goedgekeurt. Op 19 February werden de nieuwe regeerders benoemd. 75

De Klin - Sint Pancras | 1999 | | pagina 79