Als er op zo'n dag iets misgaat, is het extra pijnlijk In de kleedkamer noemden we het elke keer weer op. Zo van jongens, hel is goed gaan. Maar het grijpt je wel aan. Zo was er een keer een kindje van een jaar of drie. Die was net zo oud dat ze een paar regeltjes van dat liedje 'Ik geef je een roosje mijn roosje' kon zingen Het kind was in Leiden overleden, meen ik, en het moest gecremeerd wor den. Die ouders wilden op dat kistje een roos hebben en toen werd dat liedje gespeeld van Connie VandenBosch Dan gaat er wel wat door je heen, hoor." Is doodgaan en begraven worden in 1983 wat zakelijker geworden "Hoe een ander dat doet, weet ik niet, maar voor mijn gevoel niet. Het is een vereniging met vrijwilligers en dat is natuurlijk een zekere waar borg. Het is geen bedrijf. Door de contributie vormen ze een kapitaaltje Dat moet ook wel, want in het geval van epidemies, bijvoorbeeld, wanneer er een hoop sterfgevallen tegelijk komen, wat allemaal mogelijk is, dan moet dat geld er wezen." Zijn de accommodatie en verdere voorzieningen prima "Ja nou Op een gegeven moment werd het mode om de huizen te verbou wen. Voorheen bleef de overledene thuis tot de begrafenis. Maar omdat de mensen één grote kamer wilden hebben en dus wat muren weghaalden, had je daar beneden geen aparte ruimte meer voor. Ja, en iemand boven opbaren gaat niet. (Ook de toen in zwang komende centrale verwarming maakte het in huis opbaren minder goed mogelijk). Toen heb ik met burgemeester Kroonenburg gepraat over een aula. Twee jaar later stond die er. Het is een prachtig gebouw, als het ware helemaal in het kerkhof gebouwd. De algemene begraafplaats is nog groot genoeg. Ruimte zat voor de eerste jaren." Bij zijn afscheid ontving Klinkhamer (en in hem tegelijk de begrafenisvere niging) een compliment van pastoor Braakman. Deze schreef: 62 (Natuurlijk stond de aula er niet in een-hand-om-draai. Er is meerdere malen over ge sproken, maar tenslotte kwam de toenmalige gemeenteraad tot de conclusie dat het een goede zaak was om van het door de Pancrasser burgerij opgebrachte belastinggeld ten behoeve van dezelfde burgerij, waarvan de vereniging Memento-Mori deel uitmaakte een aula te bouwen.)

De Klin - Sint Pancras | 1999 | | pagina 66