Jb. de Vries had een idee: De vereniging "Onderlinge Hulp" is goed bij kas, laten we die om een lening vragen Dit leverde 732,- op en molenaar Timmerman werd bereid gevonden om 300,- te lenen. ('Onderlinge Hulp' was toen nog niet opgeheven, later werd afgesproken dat bij het overlijden van een oud-lid van 'Onderlinge Hulp' het persoonlijk aandeel vermeerderd met de rente vanaf 1 april 1923 zou worden uitgekeerd) Omstreeks 1930 werd er vermeld dat de lening van 'Onderlinge Hulp' was afgelost door aan 45verschillende personen een bepaald bedrag uit te keren. Kleermaker Niessink (hij woonde net ten zuiden van de Steenen laan) maakte pakken en hoge hoeden voor totaal 1027,95. deze pakken zouden 26 jaar dienst doen) De eerste voorlopers en tevens adviseurs waren W. Keizer (prot.) en G. de Graaff. (R K Na één jaar bedankte De Graafif wegens verandering van werkzaamheden en werd hij opgevolgd door J. Tamis Lzn. De eerste dragers waren J llbrink, A. Stammis C. Vos en J. Wever, prot. Jb. Dekker, W. Dekker, A. Verduin en K. Meiering katholiek. Reserves waren T v d Wal, M Deutekom, K. de Wit en A. Groot. Klederbewaarder werd Anthon Wit, bode A Stammis. Uitkleders waren de echtparen K. de Wit, A. de Groot en G. de Graaff In St. Pancras werd rondgezegd door J. llbrink, in het Zuideinde door G. de Graaff. Van J. Wagenaar werden 13 paar witte handschoenen gekocht voor 15,85 en van J Pik 8 paar zwarte en die waren belangrijk duurder, want daarvoor werd 48,- betaald. Al gauw werd duidelijk dat de vereniging in een behoefte voorzag. Medewerkers kwamen en gingen. Niet alleen door overlijden, verhuizen of verandering van werkzaamheden, ook omdat was vastgelegd dat een perso neelslid bij het bereiken van de 65-jarige leeftijd zijn dienstbetrekking moest beëindigen. Twintig jaar later waren er van de 'beginnelingen' nog in dienst voorloper Willem Keizer, die later ontheven werd van de verplichting om te stoppen zodra hij 65-plusser werd, W. Dekker en A. Stammis. 56

De Klin - Sint Pancras | 1999 | | pagina 60