MEMENTO MORE Veel mensen komen tijdens hun leven in aanraking met ziekte en zeer. En vroeg of laat, komt aan ieders leven een einde Vandaar dat we meenden nu in een vorige Klin aandacht werd geschonken aan vroedvrouwen en medici, die hier vroeger werkzaam waren, er ook iets verteld moet worden over onze plaatselijke begrafenisvereniging. De vereniging Memento Mori werd in 1923 opgericht Mooi. dat weten we dus. Maar, voor die tijd waren er ook mensen aan wier leven een eind was gekomen, hoe en door wie werden zij begraven Deze vraag werd voorgelegd aan enkele oudere personen en dat leverde het volgende op: De schoonvader van Hette Knossen woonde in het Noordeinde. in hetzelfde huis waarin Knossen later zijn kruidenierswinkel had. De man heette Smit en behoorde even als zijn schoonzoon later, tot de plaatselijke middenstand Die werd begraven door de buurtbewoners. Piet Kok - juffrouw Verweel noemde hem altijd oom Piet Kok - woonde lange tijd in het pand, waarin nu het garagebedrijf De Helling is gevestigd Piet Kok werd, in 1952 (dus lang na de oprichting van Memento Mori). eveneens door de buurt begraven Dirk Klinkhamer, toen al in dienst van 'Memento Mori', hielp mee hem naar zijn laatste rustplaats te brengen, niet als drager in dienst van de begrafenisvereniging, maar als buurman. Aike. de zoon van kruidenier Admiraal, die woonde in het huis dat nu door de familie Buisman wordt bewoond (Benedemveg 170) werd ook door de buurtbewoners begraven. De kist werd met paard en wagen van Kees Va der, die destijds een boerderij had omstreeks Benedenweg 188, naar het graf gereden Vader deed dat wel meer in St Pancras en Manus van Won deren heeft een aantal Zuideinders naar hun laatste rustplaats in Oudorp gebracht. Boskamp, die aan het eind van het Bullepad heeft gewoond, werd begraven door de toen pas opgerichte voetbalvereniging. Samenvattend buurtbewoners, collega's, een vereniging, waarvan de over ledene lid was geweest, droegen vaak zorg voor een begrafenis en als ver voermiddel werd nogal eens een boerenwagen gebruikt 52

De Klin - Sint Pancras | 1999 | | pagina 56