In 1989 toen de gemeente St. Pancras samengevoegd werd met de ge meente Langedijk) werden besprekingen begonnen met het bestuur van de bieb van Zuid-Scharwoude. Aanvankelijk verliepen de besprekingen om tot een gezamenlijke organisatie te komen, vrij stroef Vermoedelijk kwam dit omdat het toenmalige eerste college van de vergrote gemeente Langedijk een fusie van beide bibliothe ken als eis in het college-programma had opgenomen. Gelukkig deed men later wat water bij de wijn, waardoor uiteindelijk een overkoepelend bestuur van deze Langedijker- en de Pancrasser bibliotheek tot stand kwam Dit bestuur bestaat uit leden van de beide bibliotheken Dat de Pancrasser bieb met zijn tijd meegaat vertelt een nog niet zo erg vergeelde krant: En dat de bieb er is voor de totale bevolking maakte de krant duidelijk door op het hier bovenstaand artikeltje het onderstaande te laten volgen: Schilderijen de Alkin de bibliotheek Sint Pancras. 49 SI NT-PA N CRA S - Over geen enkele muzieksoort bestaan zoveel tegen gestelde meningen als over de opera. De één haat dat vreselijk gekrijs en de ander valt in katzwijm bij het horen van die prachtig zingende so praan. In de vorm van een tentoonstelling laat de bibliotheek van Sint Pancras haar leners meegenieten van de pracht en praal die onslosma- kelijk verbonden is met de opera. Aan de hand van toneelattributen, boeken, cd's en video's passeren de mooiste opera's de revue. Van Monteverdi's "L Orfeo" tot John Adams "Nixon in China" en van Maria Calias tot onze nationale diva Christina Deutekom. Reden genoeg om eens een bezoekje te brengen aan de biblio theek en deze 'oogstrelende muziek eens met uw eigen ogen te aanschou wen. In de bibliotheek Sint Pancras is tot eind februari een tentoonstelling te zien van schilderijen, die gemaakt zijn door leerlingen van de zlmk-school "De Alk' uit Alkmaar. De werken zijn stuk voor stuk de moeite van het bezichtigen waard en zij kenmerkten zich door hun veelkleurigheid.

De Klin - Sint Pancras | 1999 | | pagina 53