en 'Utrecht' reeds eerder samen waren gegaan onder de gemakkelijk in het gehoor liggende naam RaBo. In 1974 werd een gezamenlijk bankgebouw geopend aan de Bovenweg 180. Dit werd de hoofdvestiging en de bestaande bank in Oudorp werd een bij kantoor van de nieuwe Rabo-bank. Ongeveer tien jaar later schreef de nog vrij jonge Rabo-bank: De bank was overzichtelijker gemaakt, particulieren en bedrijven waren gescheiden, er was een aparte balie voor reizen en verzekeringen, een plek voor hypotheken, voor buitenlands geld, effecten en het sluiten van lenin gen. Weer een tiental jaren later veranderde de situatie opnieuw: Er werd gefu seerd met de Rabo-Zuivelbank van Alkmaar De nieuwe hoofdvestiging moest gemakkelijk bereikbaar zijn, dus verhuisde de bank uit de Alkmaarse binnenstad naar een nieuw gebouw aan het zgn Nollenoor. De bestaande vestigingen in Oudorp en St. Pancras bleven gehandhaafd Verdergaande automatisering en informatisering waren een oorzaak van deze fusie. En nag 'n skop toe. As kloine joon kon je wat boiverdiene met plantenangeven, 'n paar centen man. Soms kon je temèt je lachen niet houwen, dan gaf je 't plantje verkeerd-om an. (Sarei van Dokter) 31 Dank zij een geweldige groei in de daaropvolgende jaren (na de opening van het gebouw Bovenweg 180) stagneerde de dienstverlening toch enigszins in het bankgebouw. Niet alleen was er een gebrek aan ruimte, ook voldeed de inrichting niet meer aan de eisen van het hedendaagse bankverkeer. We waren dan ook genoodzaakt tot algehele verbouwing en modernisering over te gaan. Over het resultaat van de verbouwing zijn wij - bestuur, raad van toezicht, directie en personeel van de bank - zeer tevreden.

De Klin - Sint Pancras | 1999 | | pagina 35