Aantekening: Van sommige personen zijn wat nadere gegevens bekend: Ariën Blom - de diaconie betaalde aan hem voor: hout - spijkers en arbeids loon. In Heerhugowaard wordt Ariën Blom genoemd als tim merman, die de waarde van het door de militairen afgebroken huis van Jan Pannekleet moet schatten. Booy - boeren met kleine bedrijven, Dirk Booy was een grote boer. Claver - ook wel Klaver geschreven - was veehouder. Deugd, Cornelis werd bedeeld. Duif Duyf vrij grote boeren Groen, Dirk en Pieter werden bedeeld. Een familiefonds in Hoorn vergoed de aan de Diaconie een gedeelte van de voor hen gemaakte kosten Heemskerk, Jan - een dagloner Koorn, Jan -was bakker en woonde aan de Benedenweg tegenover de Bak kerslaan. (in de oorlog 40 - 45 bakker Bruin) Nieuwkerk wed Gt - winkelman kruidenier Smit Jan Claaszoon (ook Klaaszoon) vrij grote boer Smit Pieter C. een broer van de bovenstaande, eveneens boer. Schouten Gerrit dagloner bedeeld Steeman, Pieter - landbouwer Timmerman Jan In het diaconieboek wordt vaak gesproken over Jan van der Molen - timmerman hij maakte o.a. doodskisten en het lijkt of hij een flink bedrijf had. Niet onmogelijk dat Jan Timmerman en Jan van der Molen één persoon is. Turk Corn. bedeeld - lid van de Municipaliteit Visser Corn. (kleine) landbouwer Vries, Corn. de -chirurgijn (zie Klin 13). In de Alkmaarsche Courant stond onderstaand bericht Acturn St.Poncras den 3 dan. 1800 ter ordonnan.van de Municipalitijd end P de. Smet secr 168

De Klin - Sint Pancras | 1999 | | pagina 172