Gelijkheyt, Vrijheyt, Broederschap, Veel geagte Medeburgers, Dese onse missive is dienende als dat wij Municipaliteyt van Pancras u Lieden laten weten dat, wij Uw missive dd. Aug. 1800 No 11 hebbe doen ontfangen en gesien. Is deselve dat wij soo spoedig mogelijk eenen op gaaff souden doen hierin bestaande offer ook paarden van onse ingesetenen burgers toebehoorende voor het Front der Armee zijn gerequi- reert of weggenomen geweest, welke niet terug zijn gekomen alsmede door welke Franse of Bataafse officieren dit zou ge schied zijn en zo ja, het getal en zo na mogelijk derzelver waarde te doen opgeven. Zo is deze dienende als dat wij U lieden laten weten dat er bij ons vier burgers zijn welke hun paarden hebben verloren, door de omstandigheid dat zij uit de weide zijn meegenomen en niet teruggekomen als een van de burger Arie Visser waardig 150,- JanKoom 70,- Dirk Booy 180,- Gerrit Jansz 150,- dat is samen waard in kapitaal 550,- Dat veel geachte medeburgers, indien het mocht gebeuren dat er enige schadevergoeding voor zodanige burgers mocht ko men, wij Munic. van Pancras U verzoeken met alle ootmoed en smeking dat er ook gedacht worde aan deze even gemelde burgers welke hun paarden door de omstandigheden die bij ons hebben plaats gevonden zijn kwijt geworden. En zo niet, moet de zaak wegens hun schade geschikt worden zo best het kan. Verder wensen wij U lieden heil en broederschap de Municipaliteit van St. Pancras P. de Smet, secr. 15 augustus 1800 het 6e jaar der Bataafse vrijheid, 164

De Klin - Sint Pancras | 1999 | | pagina 168