Broek op Langedijk stuurde de volgende brief: 5 november. Broek op Langedijk. We moesten registratie lijsten van de burgers inzenden en verder 3 burgers per grondvergadering werven. Wij zijn een grondvergadering en moesten dus 3 manschap pen leveren, Maar de werkzaamheden van ons gemeentebestuur zijn vele geweest en onse burgers kregen last op last door de menig vuldige en zonder ophouden komende Requisitiën, zoals het maken van batterijen, het opmaken van wegen, het benodigde leveren aan het Camp te St. Pancras, het varen van gebles seerden en zijn nu nog in dienst voor het varen van de nood wendigheden van de Bataafse Armee. Daardoor konden de burgers hun gewone beroepsbezigheden niet waarnemen. Hun inkomsten vinden ze in het telen van moesvrugten. Dit werd niet waargenomen en veel is bedorven. Wat er nog is overgebleven, moet nodig worden geoogst met het oog op de komst van de winter. Er moet iets aan de armoede worden gedaan. We vragen U daarom uitstel want veel burgers heb ben geen geld om hun belastingen te betalen. Wij hebben geen geld. We zonden U reeds een brief om ons de leveranties, die we deden aan het camp te Pancras te betalen. Deze zaken hebben wij moeten financieren en we verzochten U reeds om dit terug te betalen. We hebben geen geld om de premie voor te schieten. Namens St. Pancras en Oudorp schreef de Oudorper secretaris: U schreef ons dat we 3 man per grondvergadering moeten le veren. Vanwege de drukkende inkwartiering van de bataafse 162 Roozee secr.

De Klin - Sint Pancras | 1999 | | pagina 166