Zeeger had dus verraad gepleegd aan het Vaderland terwijl het Bataafse Gouvernement uitdrukkelijk alle verraders had bedreigd met de geduchtste straffen - en om anderen af te schrikken - moest Zeeger streng volgens de wet worden gestraft. De volgende dag, de dag waarop zij executie zou plaats vinden, kreeg Zee ger nog gelegenheid om zijn testament te laten maken. Dat begint als volgt: Als zijn erven wijst hij aan zijn vrouw Antje Reinders Groot en hun kinde ren, waarvan de laatste nog geboren moest worden. De Alkmaarsche Courant van Dinsdag 1 oktober 1799 opende met: BATAAFSCHE REPUBLICQ ALKMAAR den 27 September Door den Krijgsraad te Velde zijn gisteren vier Doodvonnissen uitgesproken, waaronder 3 Deserteurs van welke zich ook twee aan dieverij en plunde- 153 ZOO IS HETdat de Krijgsraad ie Velde, na rijpe deliberatie, gezien en overwogen hebbende, al het gene ter zake is, of konde moveeren, doende Recht in naam des Bataqfschen l 'o/ks, den gedetineerde veroordeelt om voor hei front der Divisie van Lnite nant Oeneraal DAANDELS gebracht en aldaar met de kogel gestraft tot dal de dood daar na volgt; zullende deszelfs dood ligchaam vervolgens in een daartoe vervaardig de kiiii oegraven worden: met verdere condemnatie in de kosten en missen der Justitie en de kos ten van het proces. Aldus gevonnisd door de Krijgsraad ie Velde te Alkmaar den 25sten September 1799, het vijfde jaar der Bataafsche Vrijheid. In het jaar 1799 26 september, is voor mij, Michiel Johannes de Lange, notaris te A Ikmciar, in tegenwoordigheid van hierna ie noemen getuigen verschenen: Zeger Davidson, gewoond hebbende te Venhui zen, momenteel gevangen gehouden in het gemeentehuis te Alkmaar, die veroordeeld zijnde door de Hooge Raad van Oorlog, rekening houdende met het feit dat zijn laatste uur heeft geslagen, wil beschik ken over zijn tijdelijke bezittingen:

De Klin - Sint Pancras | 1999 | | pagina 157