welke personen hadden geheuld met de vijand, oranje hadden gedragen of vrijheidsbomen hadden vernield. Een aantal van hen werden gevangen genomen, o m de stadsbode van Alkmaar, Willem Brons. Hij had, toen de Engelsen in Alkmaar kwamen, de voormalige (Oranje-gezinde) stadsbestuurders aangepord de macht weer in handen te nemen. De meeste gevangenen werden al spoedig weer vrijgela ten, sommigen kregen een gevangenisstraf van enkele maanden. De zwaarste straf was voor Zeeger Davidson, maar dat was reeds geschied toen de Engelsen en Russen nog in opmars waren en een flinke bedreiging vormden voor Alkmaar. Zeeger Davidson. Mevrouw J. Visser - Roosendaal beschreef in de roman 'Getrouw tot in de dood' de geschiedenis van de uit Venhuizen afkomstige Zeeger Davidson. Outjert Visser schreef over hem een artikel in West Frieslands oud en nieuw jaarg. 49. Omdat Zeeger Davidson te St. Pancras werd gefusilleerd volgt hier het ver haal van deze man, gebruik makend van gegevens uit het laatstgenoemde artikel, (zijn vonnis werd ook vermeld in de Alkmaarsche Courant van sep tember 1799). Of het toeval was dat Zeeger Davidson op 14 september zich per chais naar de herberg 'DE VALK' in Medemblik begaf of wegens een gemaakte af spraak, is niet bekend. Wel weten we hij daar een Duitser ontmoette. Deze laatste was in dienst van het Engelse leger en probeerde voedsel te begaan voor de militairen en de bij het leger behorende stoet van paarden. Na enig overleg werd overeen gekomen dat Zeeger zou fungeren als inko per in dienst van het Engelse leger. Of Zeeger reeds eerder gewerkt had voor de Britten en hij voor zijn werk ook enige beloning genoot of dat dit uit liefde voor Oranje en of Engeland werd gedaan, is niet bekend. (Wel is bekend dat de familie Davidson zijn wortels in Engeland had.) In 'DE VALK' ontving Zeeger een door de Duitse Engelsman getekende brief, waarin werd vermeld dat de bezitter van deze brief, zijnde Zeeger 150

De Klin - Sint Pancras | 1999 | | pagina 154