In hst Hoofdquartiar te Alkmaar, dan 25 Fructidor Zevende Jaar der Franseba Republiek Hoofdquartiar te Pancras, 11 September Hnefdquartier tn Pancras, 12 Saptember Brune, Generaalen Staf aan het Uitvoerend Bewind der Bataafse Republiek Burgers Directeurs. De Chef van de Generaale Staf heeft U kennis gegeven dat wij den vijand gisteren geattaqueert hebben. Die dag zoude voor ons beslissende zijn geweest zijn, bij aldien alle Corpsen gelijkelijk hunnen plicht betracht had den. Wat hier ook van zijn mooge, wij hebben de positiën, die wij voor den slag hadden, behouden, en zelf eenige genomen, die digter bij den vijand zijn. Er zijn corpsen, die zich wel gedragen hebben en onder dezelve bevinden zich dapperen, wier naamen verdienen gekend te zijn. Zoo dra de Divisie - Generaals mij hunne rapporten hebben overgezonden zal ik u alle die geenen doen kennen welke aanspraak hebben op lof en aanmoediging: de lafhartigen zullen van het leger verwijdert worden, en als dan hoop ik, dat onze pogingen tegen den vijand met beslissender voordeelen zullen bekroond worden. Republikeinsche Groete, (geteekend) Brune Voor Copie conform (get.) C.G. Hultman Thans zijn wij hier gearriveerd. Gisteren tastten onze troupes de Engelschen aan en dreven dezelve terug, dan werden ook wij weder terug gedreven; dit ging over en weder, waarna de Hollandsche en Fransche Troupes hunne positiën te Alkmaar en ommestreeken weder bezetten. 's Avonds kwam er een gerugt, denkelijk door kwaadwillige, bevreesde of omgekogte persoonen verspreid, dat de Engelschen zich maar een quartier van Alkmaar be vonden; dit verwekte in den beginne veel sensatie; er werden eenige van deze on rust - verwekkende leugenaars gevat, een sergeant daarvan is reeds voor den kop geschoten; thans is alles weer in rust. Bij de laatste affaire heeft de tweede halve brigade veel geleden, en zich met hun Collonel aan 't hoofd charmant gedragen. Onder mijne vrienden zijn gesneuveld de capt. Mapherson, de lieuts. Montagu en van der Kluis; verscheiden zijn gekwetst. De Engelschen hebben vast niet minder verloren; onze voorposten staan aan den langen dijk. Onze positiën zijn nog dezelfde, het hoofdquartier blijft steeds hier. De Engelschen blijven in hunne schuilhoeken. Dan zullen wij wel trachten hen te delogeeren. Dus kan men eerstdaags weder eene actie tegemoet zien. Zoo dra er iets gebeurt, schrijf ik u 123

De Klin - Sint Pancras | 1999 | | pagina 127