In het dorp kreeg Jan bekendheid als schillenboer Pas getrouwde stellen belde hij op de ochtend nadat hun huwelijk was gesloten in alle vroegte uit bed om de gunst van het schillen halen te verwerven Bij haar afscheid als onderwijzeres kreeg mej. Verweel, als waardering voor haar 44 jaar lange trouwe dienst als onderwijzeres aan de christelijke school en voor haar verzetswerk - ze liet gedurende de oorlog een Joods gezin bij haar onderduiken - de versierselen behorende bij de eremedaille in goud van de orde van Oranje Nassau. De Alkmaarsche Courant schreef bij die gelegenheid: Koffie drinken. Klaagzangen 94 Tijdens een gesprek een paar dagen geleden vertelde juffrouw Verweel iets uit haar verleden in St. Pancras. Ze zei: "Mijn oud-leerlmgen vragen vaak waarom ik niet eens een keertje hij ze op de koffie kom. Nou, als ik dat zou doen moest ik wel een jaar uittrekken om ze in het gehele land te bezoe ken. Een voorzichtig rekensommetje leert dat juffrouw Verweel in de 44 jaar dat ze op de christelijke lagere school de jeugd heeft onderwezen zo 'n dikke elfhonderd kinderen het ABC heeft bijgebracht. Vanwaar die honkvastheid Juffrouw Verweel: Een inspecteur zei eens tegen me: Jullie zitten hier zo lang. Het is zeker een goed land". Nu, daar kon ik hem alleen maar gelijk in geven. Ik heb in St. Pancras altijd veel liefde en hartelijkheid van de mensen ondervonden en daarbij: ik houd van mijn werk "Juf" Verweel begon haar loopbaan in St. Pancras en ze heeft hem daar een maand geleden, (31 oktober 1970) drie jaar voor haar pensionering, afge sloten. Als 14-jarig meisje ontving ze haar pedagogische opleiding op de Normaalschool (later Rijkskweekschool) in Alkmaar. "Vier jaar later begon ik als z.g. 'kwekeling met akteIn de maand leverde dat f 45,- op en daar mocht ik toen beslist niet over klagen. Nee, klaagzangen worden door haar ook beslist niet aangeheven al heeft ze wel haar voorzichtige bedenkingen tegen de veelsoortige nieuwlichterij die zich in het huidige onderwijs heeft verscholen.

De Klin - Sint Pancras | 1998 | | pagina 98