Klaas Azn. Smit was de tweede echtgenoot van Barbara Kieft. Eerder was ze gehuwd geweest met een Wiedijk en uit dat huwelijk had ze vier kinderen waaronder een dochter Anna en deze trouwde met Cees Ver weel. Voor ons verhaal is het goed om te onthouden dat Anna Wiedijk en Bram en Hendrika Smit dezelfde moeder hadden, maar verschillende vaders Nadat Barbara was overleden geraakte Klaas Smit aan lager wal. Hij huisde in een woonschuitje. Klaas hield van jagen, vergezelde ook vaak rijkere lieden die de jacht als een soort ontspanning gebruikten, werkte dan hier dan daar als tuindersknecht, dreef eens een handeltje maar liet de nog jonge Bram veel aan zijn lot over. Mevouw Verweel-Wiedijk bleef dit niet werkloos aanzien Eerder had ze reeds Rieka bij zich in huis genomen en bang voor Brams toekomst, nam ze ook deze liefdevol in haar gezin op. Rika trouwde later met Piet Kok. Bram leerde bij Cees Verweel het timmeren. Hij trouwde later met Hinke van der Werff. CORNELIS VERWEEL. Uit de gegevens van de burgerlijke stand valt op te maken dat de vader van Kees Verweel tuinman is geweest. Toch moet het timmervak in de familie hebben gezeten, want naast Kees verdienden ook nog enkele broers van hem hun brood als timmerman. Kees trouwde met Guurtje Weeshof. Meteen of spoedig na hun huwelijk gingen ze wonen in de door timmerman Bakker gebouwde woning aan het 89 De hiernaast afgebeelde foto kregen we van Klaas Smit Azn. Helaas weet hij er zelf niets meer van de vertellen. Enkele oudere personen menen er de timmerzaak van Verweel in te herkennen die deze had in de boerderij van de familie Smit-Paardebos. Een van beide dames zou dan mevr. Verweel kunnen zijn. De centrale figuur gekleed in 't zwart is C. Verweel. (grote man met pijp in zijn hand) Sommigen zien in de uiterst rechts staande timmergezel Bram Smit. Anderen denken dat het Robert Elsner is, die bij Piet Kok was thuisgehaald. Cor Vader zag in de aan de rechterkant staande grotere man met baard Van der Werff

De Klin - Sint Pancras | 1998 | | pagina 93