Enkele opmerkingen bij het stamboom-fragment op de vorige bladzijde: Claes Pietersz. Smit zijn zoon Pieter en kleinzoon Dirk Pieters, die ge trouwd was met Trijntje Paardebos (alias "Ootje Peerdebos") waren niet onbemiddelde boeren De laatsten woonden in een boerderij aan de Bene- denweg, die heeft gestaan op de plaats waar de tegenwoordige weg genaamd de Helling begint (afgebeeld m deze Klin op blz. 25) In Klin nr 9 wordt op blz. 66-68 verteld dat Jacob Smit Dzn wordt verbali- seerd Deze Jacob was een zoon van Dirk Smit en Trijntje Paardebos Toen Trijntje Paardebos overleed, werd uit de erfenis enig land verkocht: ongeveer het gebied begrensd door Bovenweg - V d Vijzellaan - Beneden- weg - Kruisbosweg Verschillende personen kochten een van deze akkers en gingen die als bouwterrein gebruiken. (Klin 1 i-blz.93 en 128,129) Uit het onderstaande verbaal valt op te maken dat Trijntje Paardebos in 1892 oud en doof was, maar lang niet onbemiddeld No. 3 Proces - verbaal. In den jare 1800 twee en negentig, den 23sten dag der maand Maart, 's morgens ten 9 uur verscheen voor mij Lammert van der Vijzel, Burge meester van en wonende te St. Pankras: Pieter Groen, gemeente-veldwachter, oud 57 jaren, wonend binnen deze gemeente, die mij rapporteerde dat in den afgelopen nacht in de woning van Me. de Wed Dirk Smit, binnen deze gemeente inbraak was gepleegd met diefstal. Na het bekomen dezer mededeling heb ik dadelijk hiervan bij brief kennis gegeven aan den Heer Officier van Justitie te Alkmaar en dat schrijven den genoemde veldwachter ter bezorging overgegeven, waarna ik mij onmiddel lijk, vergezeld van genoemden veldwachter en van den timmerman Anthony Kroonenburg heb begeven naar den woning waar de diefstal was gepleegd en is ons daar bij opname gebleken: dat de dief of de dieven zich toegang tot de woning hebben verschaft door het openbreken der vensterluiken en door het uitbreken van een glas ruit, waardoor gelegenheid bestond de pen van het raam te halen en daarna het raam open te schuiven; 84

De Klin - Sint Pancras | 1998 | | pagina 88