Op de vorige pagina worden twee oude doktersnota's weergegeven De bovenste is afkomstig van de op bladzijde 52 - 55 vermelde chirurgijn- Cornelis de Vries De andere is van A. Maats, een tijdgenoot van Cornelis en hij was chirurgijn te Koedijk (kanaaldijk). Beide nota's waren gericht aan de Armvoogden van Koedijk en betreffen naar alle waarschijnlijkheid zieken, die zelf niet bij machte waren om de chi rurgijn te betalen. In de eerste valt o m. te lezen: Anno 1805 Die Armevoegde van koeijdeijk debet aan Cs. De Vries, Chirurgijn Gepraciiseert over Pi ter van haerlem Vermoedelijk woonde Pieter van Haarlem in het Zuideinde en mocht hij, van de Koedijker armvoogden, gebruik maken van de diensten van Cornelis de Vries. Het lijkt of de chirurgijn deze patiënt enkele malen heeft bezocht, nl op 24 augustus en op 2 en 6 september. Wat de genoemde termen precies betekenen, werden we niet gewaar. Driemaal wordt vermeld 'pulv. temporansMisschien een poedervormig medicijn Iemand veronderstelde dat op de laatste regel van de nota het '2 fesiten omdat De Vries in de nota op meer plaatsen laat zien dat hij de taal slechts gebrekkig beheerst, moet worden gelezen als: 2 visiten. In ieder geval is wel duidelijk dat de nota werd betaald op 14 januari 1806 De onderste luidt: Armevoogden van Koedijk, debet aan A. Maats voor het Cureren der Armen van primo january 1804 tot en met ultimo De cember deszelve jaars f 25 -: - extr(a) Lijsje Glijnis 13 - 16-: f 38-16- voldaan 31 dec. 1804 A. Maats. Het 38- 16- betekent 38 gulden en 16 stuivers. In een derde kolom konden nog centen (duiten) worden ingevuld, maar deze werden niet in rekening gebracht 79

De Klin - Sint Pancras | 1998 | | pagina 83