74 er zijn huis en hijgebouwen opzettenlater het chalet op de top, voor zijn vader. Was de overgang van Sint Pancras naar Auvers sur Oise niet enorm Naar dat exclusieve, gereserveerde Franse volk En taalmoeilijkheden, waren die er niet Dan lacht dokter Destrée. "Ik ben geboren in Frankrijk" zegt hij, "in de buurt van Parijs. En ik heb mijn hele lagere school in Frankrijk doorlopen. Ik heb zelfs het "certificat d 'études primair es Deze onder- en achtergrond maakt hem Frans onder de Fransen. Hij is regu onder hen, voor zover Fransen iemand tot hun kring toelaten. Hij is lid van de kring 'les amis d'Auvers Na de lagere school ging hij naar Nederland, voor zijn verdere studie, om dat zijn Hollandse ouders dat wensten. Hij kwam bij kennissen in huis in Deventer, doorliep er het gymnasium, studeerde aan de Amsterdamse uni versiteit. Hoe kwamen zijn ouders, als Hollanders, in Frankrijk verzeild Toentertijd helemaal een zeldzaamheid. Wel, vader Destrée behartigde de belangen van Nederlandse kunstenaars in het buitenland. Hij organiseerde tentoonstellingen, uitwisselingen, op drachten en dergelijke. Zo kwam hij in Parijs in contact met de kunsthandel Durand-Ruel. Dokter Destrée legt uit: 'Durand-Ruel was een man, die de impressionisten pousseerde. En de impressionisten schilderden vooral hier, langs de Oise en kwamen bij elkaar in Auvers Het was dus niet alleen de grond van zijn zoon, die dokter Destrée 's verblijf hier bepaalde Nee, niet alleen. Hij kende de omgeving uit zijn jeugd, hij was er als kind met zijn vader geweest. Dat had mede zijn besluit bepaald. Heeft dokter Destrée herinneringen uit zijn jeugd aan het contact van zijn vader met de impressionisten

De Klin - Sint Pancras | 1998 | | pagina 78