Liefde voor de aan zijn zorg toevertrouwde dorpsbevolking, liefde voor het landschap, liefde voor kunst en uit vroeger tijden overgeleverde kunstvoor werpen, kenmerkten hem. Al heel gauw begon hij met karakteristieke plekjes te filmen of te schilderen. Het volgende artikel getuigt van deze kant van zijn persoonlijkheid: 72 In het wij kge houw van het Witte Kruis aan het Nobel hof te St. Pancras heb ben zaterdagmiddag bewoners van St. Pancras, St.Pancras-zuid en Oudorp afscheid genomen van de vertrekkende arts, dokter A.V.H. Des tree, die 38 jaar in de genoemde plaatsen werkzaam is geweest. Binnenkort vertrek hij naar Auvers sur Oise ten noordwesten van Parijs. Nadat de familie Destrée met twee arresleden was afgehaald vanaf de oude vertrouwde dokterswoning aan de Bovenweg en begroet door de leden van het huldigingscomité, hebben dokter Destrée en zijn familieleden velen de hand gedrukt op deze voor hen zo bijzondere dag. 'een oer - hollands dorp" Sint-Pancras en Auvers sur Oise: Een oer-hollands dorp in de polder, in Noord-Holland bij Alkmaar en een puur Frans dorp, 40 km, ten N. W van Parijs, tegen beboste hellingen langs de Oise. Wie verbindt deze in gedach ten aan elkaar Auvers sur Oise is voor Nederlanders de plaats waar Vincent van Gogh stierf en waar de ontroerende graven van beide broers Van Gogh naast el kaar liggen, bedekt door één deken van klimop. Het zijn de soberste graven- van het zuidelijke-tierelantijnig kerkhof en als zodanig typisch Hollands. Ze doen haast armelijk aan temidden van de posthume praat aldaar.

De Klin - Sint Pancras | 1998 | | pagina 76