hoorde te wonen, (het aanbod van Melchior om de gemeentelijke belastingen te blijven betalen, bedoeld om de raadsleden over deze hobbel heen te helpen, werkte dus niet). Door zijn vertrek uit de gemeente nam Melchior dus ontslag als gemeente arts van Koedijk, hetgeen hem per 1 sept. 1912 op de meest eervolle wijze werd verleend. De Koedijkers slaagden er in een nieuwe gemeentearts aan te trekken in de persoon van Frederik Bennik. Toen dit bekend werd lag er een verzoek van 46 gezinshoofden uit het Zuid einde op de Koedijker raadstafel: Wij willen graag dat ons gedeelte van Koe dijk bij de gemeente St.Pancras wordt gevoegd, wilt U daartoe stappen on dernemen Ongetwijfeld lag aan deze vraag de gedachte ten grondslag: In St. Pancras woont nu een dokter en dat is voor de (arme) Zuideinders lekker dichtbij. Zolang we tot Koedijk behoren moeten we, als we de dokter plotseling nodig hebben, eerst en dan vaak ook nog bij nacht en ontij, naar Koedijk te varen om de man op te halen en later moeten we hem weer thuis brengen. Voor de welgestelden, die voor eigen rekening doktershulp kregen, speelde dit probleem minder, maar de arme man kreeg alleen gratis hulp indien hij de gemeentearts raadpleegde. De raad van Koedijk dacht er niet aan om het Zuideinde los te laten. De Koedijker vroede vaderen herinnerden zich ook dat ze ongeveer tien jaar eerder aan St. Pancras hadden gevraagd of deze het Zuideinde er niet bij wilde hebben en toen werd vanuit St.Pancras geantwoord: "Geen interesse!", want ze vonden dat er teveel bedeelden in dat gedeelte van Koedijk woon den In 1913 bracht het raadslid Van der Woude deze kwestie nogmaals in de Koedijker raad ter sprake. Dirk van der Woude was gehuwd met Antje Zwart en woonde aanvankelijk in St.Pancras bij de Stuimellaan. Daarna liet hij door C. Verweel een huis bouwen in het Zuideinde - Benedenweg. Later woonde zijn zoon Aris in het net daarvan ten noorden staande huis). 68

De Klin - Sint Pancras | 1998 | | pagina 72