tigen, was de kans groot dat zijn praktijk zich tot alleen de Kanaaldijk zou gaan beperken zodat deze te klein werd om aan zijn gezin een behoorlijk bestaan te kunnen garanderen. Omdat hij in Koedijk een goede woning had, was hij er tevreden en voelde hij zich er thuis en dat had hem steeds ervan weerhouden om te gaan verhui zen. Maarin de afgelopen zomer was publiekelijk bekend gemaakt dat St Pancras een pracht plaats was om er zich als medicus te gaan vestigen Toen was de schrik hem om het hart geslagen en had hij aanstalten gemaakt om eventuele concurrenten voor te zijn Hij besefte dat de Koedijkers dit besluit niet als prettig zouden ervaren. Maar graag wilde wilde hij ook de dokter van de Koedijkers blijven en deed hij hun daartoe het volgende voorstel Ik blijf jullie gemeentearts en hoewel ik straks niet meer in de gemeente Koedijk woon, wil ik wel jullie plaatselijke belastingen, bestaande uit de hoofdelijke omslag de personele belasting blijven betalen. Dit is een bedrag van 150,-. Mijn salaris is 1000,- dus dan zouden jullie me voortaan 850,- kunnen betalen En bij dit aanbod moeten jullie wel bedenken dat het voor Koedijk erg moei lijk zal worden om in mijn plaats een goede opvolger te benoemen, want om begrijpelijke redenen stel ik mijn huis te Koedijk niet beschikbaar voor een opvolger, een jonge collega met een beginnend gezin kan in Koedijk een bestaan vinden maar heeft hier alleen 's morgens werk en een ambitieus jongmens zal daarmee geen genoegen willen nemen iemand met een opgroeiend gezin vindt hier geen bestaan een ouder iemand, die het wat rustiger aan wil doen, zal deze plaats niet uitzoeken om de open ligging, de harde wind en het nogal gure klimaat. Toen de raad van Koedijk kennis nam van dit bericht, was de ontsteltenis groot. Sinds mensenheugenis hadden ze een dokter in het dorp en moest dat nu veranderen Toch besloot de raad om dokter Melchior aan zijn benoemingsacte te hou den en hem geen ontheffing te geven van het artikel van deze acte, waarin werd vermeld dat de gemeentearts binnen de grenzen van de gemeente be- 67

De Klin - Sint Pancras | 1998 | | pagina 71