Als in 1868 dokter Melchior uit Koedijk vraagt om hem een jaarlijkse toelage van 100,- te verstrekken, weigert de raad dit. Toch is er op de een of andere manier met hem een regeling getroffen want het gemeentelijk jaarverslag van 1871 vermeldt "De zieke armen worden bediend door de geneeskundige van Koedijk, die hiervoor op de gewone wijze wordt beloond. Er werden door hem 27 kinderen gevaccineerd. Het getal der revaccinaties, dat zeker groot is, is ons niet bekend. Hieruit valt op te maken dat de gemeente de geneeskundige zorg, waarvoor zij verantwoordelijk was, had opgedragen aan de Koedijker dokter en dat degenen die in staat werden geacht voor zich zelf te (kunnen) zorgen zich bij ziekte en zeer naar verkiezing konden wenden tot een dokter van elders Op 30 mei 1893 deelde M N Melchior, arts te Koedijk aan de raad van St Pancras mee dat hij zijn praktijk ging neerleggen en dankte voor het ge noten vertrouwen in de afgelopen 30 jaar Tegelijk beval hij zijn zoon Dr E.W. Melchior als zijn opvolger aan Aanvankelijk veranderde er weinig. Totdat het volgende gebeurde: In de vroege herfst van 1911 stapte dokter Melchior II naar de Pancrasser raad met de boodschap: "Heren, ik wil me graag in St. Pancras vestigen en heb daarom een voorlopig koopcontract voor het huis van de heer Groen land met de daarbij behorende akker. Graag wil ik van St.Pancras de akker A-673 kopen (toen de schoolakker genoemd en deze bestond uit het terrein waarop het huidige doktershuis staat met de achter deze woning en het raad huis liggende grond) Indien we tot overeenkomst kunnen komen ga ik een woning naast het raad huis bouwen. En daarbij heb ik de volgende wensen: bij mijn huis in Koedijk staan een aantal mooie bomen en die wil ik graag meenemen hier naar toe. In jullie verordening staat dat bomen niet dichter dan 50 meter van het kerkhof mo gen worden geplant. Graag zou ik enkele meters ontheffing willen hebben voor de in mijn bezit zijnde bomen. Dan vind ik dat die waterplaats (een openbaar toilet) moet verdwijnen. Dat is geen gezicht 64

De Klin - Sint Pancras | 1998 | | pagina 68