Ook voor chirurgijn Blokker gold: hij kwam, hij zag en hij ging Op 7 maart 1860 verscheen hij in de vergadering van de gemeenteraad en deelde de heren mee dat hij wilde vertrekken en dus zijn ontslag vroeg als gemeentelijk geneesheer, Lang duurde deze vacature niet Dirk Pieter Pool, genees- heel en verlos kundige, kortelings teruggekeerd van een zeereis als scheepsdokter en be schikkend over goede referenties, had in zijn verblijfplaats Alkmaar gehoord van de vacature en bood de raad zijn diensten aan. De vroede vaderen be hoefden niet lang na te denken en benoemden Pool op dezelfde voorwaarden als voor Blokker hadden gegolden. Enkele maanden later werd Pool benoemd tot schrijver van de raad en later zelfs ook tot gemeente-ontvanger, omdat werd geoordeeld dat zijn betrek- 62 Daarvan is het ook dat de raad daaromtrent eene voorwaarde maakt, na melijk deze: Zoodra ge komt, neemt uw traktement een begin, maar bedraagt dan f 50,- per jaar gerekend, maar wanneer de akte voor de verloskunde, die met de voorjaarsvergade ring gehaald moet worden, verkregen is, bedraagt het salaris f 100,— per jaar. Dit is eene maatregel van voorzorg, die ge moet billijken, want wanneer de geneeskundige geen verloskundige hulp kan geven, zou de gemeente ligt kunnen worden genoodzaakt eene vroedvrouw te beroepen. Overigens wenscht men eene spoedige bevestiging daar er op dit oogenblik behoefte is aan geneeskundige hulp. Eene voorafgaande overkomst ten einde een woning te zoeken is minder noodzakelijk omdat de gemeente een zeer goed huis in huur heeft tot l Fe- bruary 1860, waarin de vorige chirurgijn vrije woning, maar geen trakte ment had, in gewoond heeft. Dat huis zou door u tot dien tijd betrokken kunnen worden. Wanneer UED nu een en ander aanstaat, dan verzoek ik U mij zo spoedig mogelijk den tijd uwer overkomst te geven De burgemeester van St. Pancras

De Klin - Sint Pancras | 1998 | | pagina 66