G. S keurde de aankoop echter niet goed, maar wilde dat er een veel hogere prijs zou worden gevraagd en daarvoor bedankte de chirurgijn. In 1859 vroeg Jutting aan de gemeente hem een stuk bouwland in erfpacht te geven. Hij was van plan om daarop een huis te bouwen en het resterende van de ruim 50 snees als bouw- of weiland te gebruiken De raad stemde hier niet mee in. Het lijkt er op of Jutting toen dacht: Ik heb het hier nu wel gezien, ik wil ergens een nestje bouwen, en dat lukt me hier niet, dusga ik solliciteren Dit maak ik tenminste op uit de volgende gegevens: - de vermelding in het burgerlijk huwelijksregister van St Pancras: - de zin uit de raadsnotulen van 14 sept 1859: In zijn plaats werd R.H. Blokker benoemd Onderwijzer Kars, die in feite als secretaris van het gemeentebestuur fun geerde maar als schrijver in dienst was, stuurde hem de volgende benoe mingsbrief: 61 14 september 1859 J.H. Jutting, jongman, 40 jaar oud, geneeskundige, wonende te St. Pancras en geboren te Hoorn huwt Pietje Wiebes Kwast 31 jaar oud, wonende te St. Pan cras, geboren te Lemmer. JAN HENDRIK JUTTING, sedert februari 1856 ge- nee s-heel- en verloskundige van de gemeente is op heden ver trokken naar de gemeente Est en Ophemert in Gelderland. W. Heer, Ik gaf UED bij dezen kennis dat onze vergadering van heden ZED de keuze op u heeft bepaald. 't Gunstig getuigenis van uwen predikant heeft welligt daartoe bijgedragen, daar men anders omtrent u hier onbekend was. Uwe niet bezittende akte voor de verloskunde maakt echter een groot be zwaar omdat daaraan geduurig behoefte is.

De Klin - Sint Pancras | 1998 | | pagina 65