H2b> Vermoedelijk had Cornelis de Vries een bredere en betere opleiding genoten dan zijn voorgangers In het begin van de 19e eeuw begon men meer eisen te stellen aan kennis en vaardigheid van de chirurgijn En dat was zeer zeker het geval bij de opvolger van chirurgijn De Vries Klaas van der Sluis. Deze had een officiële bevoegdheidsakte als platte- landsgeneeskundige en als heelmeester Een aanstellingsakte als gemeente-geneesheer vond ik niet van hem Omdat de diaconie zowel aan chirurgijn De Vries als aan plattelandsgeneeskundige Nicolaas van der Sluys (zoals hij officieel heette) in het sterfjaar van de eer ste, 1844, betalingen doet, kan worden aangenomen dat de vacature beslist niet lang heeft geduurd Vermoedelijk had dit te maken met het optreden van burgemeester Klaas Duif. Hij zorgde dat de 'nieuwe dokter' meteen een huis met toebehoren had, want meester Sluys vestigde zich in het eerder door De Vries bewoonde huis. Lang liet hij de Pancrassers niet profiteren van zijn kunde en kennis. Na drie jaar werd hij benoemd in eenzelfde betrekking te Egmond. Omdat de ge meente Egmond heel wat meer inwoners had dan St. Pancras ligt het voor de hand dat deze verandering voor hem een financiële verbetering betekende En dan is het een tijdlang sukkelen geblazen met de geneeskundige hulp voor de Pancrassers. Op de gemeentebegroting werd geen bedrag uitgetrokken dat kon worden gebruikt voor het salaris van een heel- en vroedmeester Cs. De vries Klaas Duif C. De wit J. W. Westerman Abr. P de Lange Notaris. tin zo tekenden ze in werkelijkheid. 57

De Klin - Sint Pancras | 1998 | | pagina 61